Blockchain tabanlı yayın platformu DLive’da Türkiye rekoru

Blockchain tabanlı canlı yayın platformu DLive, dün akşam gerçekleşen Barış Özcan'ın SpaceX roket fırlatma yayını ile bir rekora imza attı.

Geçtiğimiz aylarda Tron kurucusu Justin Sun tarafından devralınan ve Tron blok zincirine geçiş yapan Blockchain tabanlı canlı yayın platformu DLive, en çok Türkler tarafından kullanılıyor. Platform geçtiğimiz ay 8 milyon 800 bin ziyaret sayısına ulaşarak zirveyi gördü ve Mayıs ayının başlarında da günlük aktif kullanıcı sayısında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Dün akşam ünlü yayıncı Barış Özcan’ın SpaceX’in icra ettiği ve bir özel şirket tarafından gerçekleştirilen ilk astronotlu uçuş olması bakımından büyük önem taşıyan uzay yolculuğuna ilişkin canlı yayını ile yeni bir rekora daha imza atıldı. Fırlatma, hava koşulları nedeniyle ertelense de anlık olarak 111 bin 400 izleyici canlı yayına kilitlendi. Yayın, canlı yayın alanında bir Türkiye rekoru oldu. Ayrıca Barış Özcan da yayın sırasında Twitter’da Trend Topic listesine girdi. Yayında Özcan’a bağış olarak 41,270 lemon gönderildi. Her bir lemon, 0.012 dolar değerinde ve toplam yapılan bağış tutarı 500 dolar ediyor. Bu arada DLive’ın küresel çaptaki rekoru ise anlık 200 bin izlenme.

Geçtiğimiz günlerde DLive Küresel Topluluk Yöneticisi Metin Redjepi, kendisi ile yaptığımız bir röportajda, Türkiye’deki yatırımları artırma kararı aldıklarını söylemişti. Redjepi, “Türkiye’yi seviyor ve önemsiyoruz. Türkiye bütçemiz ciddi anlamda çok güzel. Önümüzdeki dönemde duyuracağımız çok daha büyük iş birlikleri olacak. Hız kesmek istemiyoruz. Karantina döneminin de bize olumlu bir etkisi oldu. Enes Batur, Acun Medya, Barış Özcan ve daha bir sürü içerik üreticisiyle çalışacağız.” şeklinde konuşmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl