‘Blockchain, dot-com patlamasıyla aynı dinamiklere sahip’

Ethereum'un kurucu ortağı Joseph Lubin, dün blockchain'in yıkıcı potansiyeli hakkında konuştu. Lubin, blockchain teknolojisinin dot-com patlamasıyla aynı dinamiklere sahip olduğunu söyledi.

Business Insider’da yer alan habere göre Ethereum‘un kurucu ortağı Joseph Lubin, dün blockchain’in yıkıcı potansiyeli hakkında konuştu.

Aynı zamanda blockchain yazılım şirketi ConsenSys’in de kurucu ortağı olan Lubin, şirketin yeni bir ofis açmayı planladığı Dublin’deki MoneyConf konferansında yer aldı.

Lubin şöyle dedi.

“Bu teknoloji çok derin, dünya çapında ekonomik, sosyal ve politik sistemler için pek çok şaşırtıcı şey yapacak… Ekosistemin ya da teknolojinin gerçek anlamda tehlikede olduğu hususunda hiç endişe duymuyoruz.”

Lubin, sözlerinin devamında blockchain alanında olan biteni dotcom patlamasıyla karşılaştırdı. Lubin, Bitcoin ve diğer kripto paraların arkasındaki teknolojisinin tıpkı internetin yaptığı gibi dünyayı değiştirme potansiyeline sahip olduğunu hissettiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Dotcom döneminde muazzam miktarda yaratıcı yıkım vardı ve hepimize etkili bir internetin, etkili bir world wide web’in nasıl kurulacağını ve gerçekten toplumu nasıl dönüştüreceğimizi öğretti. Blockchain’in dotcom patlamasıyla aynı dinamiklere sahip olduğunu düşünüyorum.”

Lubin daha sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Mayweather-Centra örneğinde olduğu gibi dolandırıcı projelere karşı sert bir tutum sergilemekte haklı olduğunu ifade etti. Ayrıca ona göre bu tür dolandırıcı projeler, kripto para sektörünün başarıya ulaşma olasılığını etkilemeyecek.

→ BİR BINANCE KULLANICISININ 50 BİN DOLARLIK HESABI HACK’LENDİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl