Blockchain ETF sağlayıcısından 100 milyon dolarlık kripto para fonu

Kaliforniya merkezli bir varlık yönetim şirketi olan Reality Shares, 100 milyon dolarlık bir kripto para serbest yatırım fonunu piyasaya sürecek.

Business Insider’da yer alan habere göre, Kaliforniya merkezli bir varlık yönetim şirketi olan Reality Shares, 100 milyon dolarlık bir kripto para serbest yatırım fonunu piyasaya sürecek.

Bir şirket yetkilisi, kripto para fonunun arbitraj, girişim ve çok yönlü stratejilerin bir karışımı olacağını, Reality Shares’in fon için şimdiden 25 milyon dolar sağladığını söyledi.

Şirket ayrıca, Haziran 2018’de ilk Çinli Blockchain tabanlı borsa yatırım fonunu (ETF) başlattı. Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF (BCLN), global Blockchain şirketlerine yatırım yapmaya odaklanırken, Reality Shares Nasdaq NexGen Economy China ETF (BCNA), Çin’de bulunan Blockchain şirketlerini destekliyor.

Crypto Fund Research’e göre, kripto para birimi sektöründe şu anda toplam 466 fon var. Bu fonların 88’i 2014’ten önce, 32’si 2014’te, 30’u 2015’te, 42’si 2016’da, 156’sı 2017’de faaliyete geçti. Şimdiye kadar, bu yıl 96 kripto para fonu başlatıldı; ancak 2018 yılı sonunda 165 yeni fon daha göreceğimiz tahmin ediliyor.

Reality Shares, 5 milyon dolar ile 100 milyon dolar arasında değişen 75 diğer kripto para fonunun arasına katılıyor. Sadece 28 kripto para fonu 100 milyon dolarlık çizgiyi geçti. Andreessen Horowitz, Haziran 2018’de 300 milyon dolarlık kripto fonu başlattığını açıklayan böyle bir şirket.

Dün erken saatlerde, internet şirketi Line Corporation, şirketin yan kuruluşu Unblock Ventures’ın 10 milyon dolarlık bir kripto para fonunu başlattığını açıkladı.

Kripto para fiyatlarındaki volatilite yatırımcıları şaşırtmaya devam ediyor, ancak bu rakamlar insanların hala kripto para piyasasına ilgi duyduğunu gösteriyor.

Genel olarak Blockchain kripto paralara göre daha fazla yatırımcı çekti. Çünkü düzenleyiciler bu teknolojiye karşı daha rahatlar. Bu ayın başlarında KPMG, ABD’de 2018’deki Blockchain yatırımının 2017’deki toplam Blockchain yatırımını geçtiğini gösteren bir rapor yayınladı.

Öte yandan Güney Kore’nin Maliye Bakanı Kim Dong-yeon, hükümetin Blockchain ve diğer gelişen dokuz teknoloji sektörüne odaklanan bir yatırım programı için 4.4 milyar dolar ayırdığını açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl