İnternet devi Google, kendi Blockchain’ini yaratacak

İnternet devi Google, gelecekte kendi Blockchain'ini oluşturmayı ve bununla bulut ile işlemsel hizmetler sunmayı planlıyor.

Bloomberg’de yer alan ve güvenilir kaynaklara dayandığı öne sürülen habere göre Google, kendi Blockchain‘ini oluşturmayı ve bununla bulut ile işlemsel hizmetler sunmayı planlıyor.

Kaynaklardan biri, “Alphabet, üçüncü tarafların işlemleri göndermek ve doğrulamak için kullanabileceği kendi dağıtık dijital defterini geliştiriyor.” dedi. Halihazırda Google’ın bulut platformu, bilgi işlem, depolama, ağ oluşturma ve diğer araçlarla çeşitli ürünler sunuyor. Şirket, Identity-Aware Proxy ve çoklu faktörlü kimlik doğrulaması yoluyla iyi bir güvenlik vaat ederken merkezi bilgisayar ağı yine de kullanıcılara yönelik bir tehdit teşkil ediyor. Bu yüzden merkezi olmayan teknolojiyi kullanmak Google’ın güvenli altyapısını daha da güçlendirecek.

Google, şimdiye dek Sorj Labs, Blockchain, Ripple, LedgerX, Buttercoin ve Veem gibi Blockchain şirketlerine yatırım yaptı.

Ayrıca bir Google sözcüsü, konuyla ilgili olarak “Yeni birçok teknolojide olduğu gibi Blokchain teknolojisinin potansiyel kullanımlarını araştırıyoruz fakat olası kullanımlar ve planlarla ilgili spekülasyon yapmak için çok erken.” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl