En gülünç 5 Blockchain fikri

1500'den fazla kripto para bulunduğu için, daha önce Blockchain'leştirilmemiş bir konsept bulmak gittikçe zorlaşıyor. Bu da tuhaf fikirleri beraberinde getiriyor. İşte onlardan bazıları...

1500’den fazla kripto para bulunduğu için, daha önce Blockchain’leştirilmemiş bir konsept bulmak gittikçe zorlaşıyor.

Sahiden de geçen yıl boyunca Blockchain üzerine her türlü farklı şey yerleştirmek isteyen hırslı girişimciler gördük.

Amsterdam’da düzenlenen TNW konferansında Blockchain uzmanları, duydukları en saçma Blockchain fikirlerini paylaştılar.

İşte en tuhaf o Blockchain fikirlerinden bazıları:

Soğuk çay

“Geçtiğimiz beş yıl içinde Blockchain üzerinde gördüğüm en komik şeylerden biri. Alkolsüz içecek satan bir şirket olan Long Island Ice Tea isimli şirket, adını Long Blockchain olarak değiştirdi. Bu sayede hisse senedi fiyatı bir gecede yüzde 289 arttı. Teknoloji için bir kullanım durumu bile bulamadılar. Sadece Blockchain’e yatırım yapmak ve denemekle ilgilendiklerini söylediler.”

Alejandro De La Torre, BTC.com İş Operasyonları Başkan Yardımcısı

Bankacılık geçmişi

“Bir banka var – ve hiçbir isimden bahsetmiyorum – ancak diğer tüm bankacılık uygumalarını kullanabilmeyi mümkün kılmak için verilerinizi blok zincirine yerleştirmeye çalışıyorlardı. Bu pratikte geçmişinizin herkes tarafından görülebilmesi için blok zincirine yükleneceği ve herekse açık bir şekilde kullanılabileceği anlamına gelir. Bu oldukça rezil bir kullanım durumu.”

Ivo Jonkers, Blockchain Danışmanı

İş ilanları

“Mükemmel iş bulmanıza yardımcı olmak için eşleme yapmak isteyen çok sayıda platform var. Ama sorun şu: Bunlar ücretsiz hizmetler değil, bu platformlarla etkileşim kurmak için kripto para ödemek zorundasınız. Bütün fikir, başvuru sahiplerinin profillerini görmek için ödeme yapılması gerektiğidir; ya da başvuru sahibiyseniz öncelikle internet sitesinde listelenmek için ödeme yapmalısınız.”

Guillame Berche, Blockchain.io

Merkezsiz doğa

“Küçük bir mikro denetleyiciyle bir ağaç dikip bir de cüzdan yerleştirmenizi sağlayacak bir teknoloji üzerinde çalışan bir şirket biliyorum. Ağaç daha sonra Blockchain’e bağlanacak. Gömülü sensörler sayesinde ağaç insanların ne zaman geçtiğini algılayabilecek ve temel olarak ürettiği oksijen için onları kripto para ile ücretlendiriyor. Bu duyduğum en çılgın fikirlerden biri ama bunun gerçekleşmesinin imkansız olduğunu düşünmüyorum. Bir anlamda konseptten çok etkilendim.”

Emilian Enev, Recheck

Bir ‘FUCK’ veren bir token

“Aklıma gelen en saçma fikir bir FUCK token. Temelde kişisel meselelerle mücadele eden insanlara destek sunmayı vaat eden bir kardeşlik topluluk projesi. Arkadaşlarınıza önem verdiğinizi göstermek için onlara FUCK token bağışı yapabilirsiniz. Mesela, arkadaşın evlilikle ilgili sorunlarından dolayı somurtuyor mu? Ona bir ya da iki tane FUCK verin ve gülümsemesini seyredin. Her dakika binlerce FUCK verilir. Bu oldukça fazla.”

Masha Beetroot, KICKICO İletişim Başkanı

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl