Hintli belediyeler doğum belgelerini Blockchain’de veriyor!

Hindistan'daki bazı hükümet organları kısa bir süre önce Lynked.World'ün heyecan verici yeni platformunu ülkedeki vatandaş katılımı ve kimlik tanımlama süreçlerini basitleştirmek için kullanmaya başladı.

Hollanda merkezli şirket, sıradan vatandaşlar, işverenler, yüksek öğretim yöneticileri ve hükümetler için bir Blockchain kimlik doğrulama çözümü sunuyor. Uygulama, App Store ve Google Play aracılığıyla herkes tarafından kullanılabiliyor. Lynked.World, kullanıcıların kiisel, eğitsel ve profesyonel bilgilerini eşler arası ağ üzerinden dijital olarak doğrulamasına olanak tanıyan Blockchain tabanlı bir teknoloji.

Kullanıcılar, dijital bilgilerinin tam kontrolünü sağlayabilir, hayati kimlik verilerini ihtiyaç duyulduğunda potansiyel işverenler, kurumlar veya işletmelerle kolayca paylaşabilirler. Bir kullanıcı platforun veri tanımlama sürecini bitirdikten sonra doğrulanmış veriler basit, benzersiz bir QR koduyla kullanılabilir.

Uygulamanın hedefi, insanlara kendi kimlik verileri üzerinde güvenli bir şekilde tam kontrol sahibi olmalarını ve dijital olarak kimliklendirilmiş kimlik verilerini ve belgelerini herhangi bir yerde fiziksel olarak bulunmak zorunda olmaksızın paylaşmalarını sağlamak.

Son zamanlarda Batı Bengal’da bulunan Durgapur Belediyesi ve Bankura Belediyesi de dahil olmak üzere Hindistan’daki bazı devlet kurumları, vatandaşların doğum belgeleri gibi belgeleri hızlı bir şekilde uygulamaya almalarına olanak tanımak için platformu entegre ettiler. Bankura’nın nüfusu 3.5 milyon, bu nedenle kimlik işlemlerini basitleştirmek belediye tarafından verilen hizmetlerin verimi için çok mühim.

Lynked.World’ün kurucusu ve CEO’su Arun Kumar, platformun hükümet hizmetlerinin sunumunu daha etkili ve uygun maliyetli hale getireceğini ifade etti. “Dijital olarak doğrulanmış kimlik verilerinin veri yönetiminin geleceği olduğunu öne süren Kumar, “Günümüzdeki sistemler çok hantal. Bir devlet kurumunun hizmetlere erişim hakları bulunan gerçek vatandaşlarla verimli bir şekilde ilgilenmelerini sağlamanın tek yolu, ellerindeki kimliklerle onların tam önünüde olmalarıdır. Platformumuz bu engeli ortadan kaldırıyor, çünkü dijital kimliklerin verilerin ve belgelerin eksiksiz bir şekilde doğrulanmasına olanak tanımak için birçok güvenlik katmanı sunuyor. Hindistan gibi yoğun nüfuslu bir ülkede sistemimiz vatandaşlara ve yerel yönetimlere çok daha basit, hızlı bir şekilde işlem yapmalarına izin verir, bu da yönetim ve işlem ücretlerinden tasarruf anlamına gelir.” şeklinde konuştu.

Platform, 15 Kasım 2018’de başlayacak ve 10 Şubat 2019’da sona erecek olan token satışlarıyla LYNK hizmet token’ı tarafından desteklenecek. Satılık 150 milyon LYNK token’ı bulunuyor. Alıcılar, 15 Kasım’dan 7 Aralık’a kadar token’larda yüzde 35 indirim şansına sahip olacak.

Daha fazla bilgi için: https://tokensale.lynked.world


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl