HSBC’den Blockchain’de 250 milyar dolarlık işlem

Dünyanın en büyük ilk 10 bankasından biri olan HSBC, geçtiğimiz yıl Blockchain teknolojisi ile 250 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan HSBC, bugün yaptığı açıklamada Blockchain teknolojisi kullanarak 250 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Banka ilgili basın açıklamasında geçtiğimiz yıl HSBC FX Everywhere platformu aracılığıyla toplam değeri 250 milyar doları bulan 3 milyon doviz (FX) işlemi yapıldığını bildirdi.

Şirket, bu platformun geçtiğimiz yıl “HSBC’nin dahili bilançolarında ödemeleri düzenlemek için kullandığını aktardı. Ayrıca platformun önemli verimlilikler ve fırsatlar sağladığı eklendi.

Banka, FX Everywhere’in bütünüyle kurum tarafından geliştirilen bir ürün olup olmadığını ya da açık kaynaklı bir protokol üzerinde oluşturulup oluşturulmadığı konusunda bilgi vermedi.

HSBC, geçen yılın Mayıs ayında dünyanın ilk ticari olarak geçerli ticaret finansmanı işlemini Blockchain teknolojisini kullanarak tamamladığını duyurmuştu. Şubat ayında ise HSBC kıdemli inovasyon yöneticisi Joshua Kroeker, şirketin Blockchain işlemleri düzenlemek için pilot programlar başlatmanın eşiğinde olduğunu açıklamıştı.

Haber: Financial Times

→ ‘RUS HÜKÜMETİ BITCOIN YATIRIMINA KESİNLİKLE İLGİ DUYUYOR’ 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl