Huawei’den Blockchain uygulamalarını çalıştıracak akıllı telefon planı

Dünyanın en büyük üçüncü telefon üretici olan Huawei, Blockchain tabanlı uygulamaları çalıştırabilecek bir cep telefonu geliştirmeyi düşünüyor.

Dünyanın en büyük üçüncü telefon üretici olan Huawei, Blockchain tabanlı uygulamaları çalıştırabilecek bir cep telefonu geliştirmeyi düşünüyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre, Çin merkezli şirket, Alphabet’in Android sistemi ile birlikte Blockchain uygulamalarını çalıştırmak için SIRIN OS adı verilen Sirin Labs’ın işletim sistemini lisanslamak amacıyla görüşmelerde bulunduğu ortaya çıktı.

Ayrıca Huawei ve Sirin Labs’in temsilcileri, görüştüklerini doğruladı. Huawei’in, geçtiğimiz iki ay boyunca Sirin Labs ekibiyle görüştüğü söyleniyor. Sirin Labs’ın Telegram kanalında 28 Şubat’ta yayınlanan bir fotoğrafın altına, “Sirin Labs ve Huawei arasında yapılan muhteşem toplantı… Tartışılan birçok şeyin yanı sıra Blokchain teknolojisini kitlelere güvenli bir şekilde getirmek için iş birliği olasılığı da konuşuldu.” notu düşüldü.

Sirin Labs, ayrıca kendi Blockchain tabanlı akıllı telefonunu geliştirmek için de çalışma halinde. Şirket, Finney adı verilen Blockchain tabanlı bu telefonu, 1000$’lık fiyatla bu yılın ikinci yarısından sonra satışa sunmayı planlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl