İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Blockchain altyapısı kurdu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSKİ ve İGDAŞ’ta abonelik açma ve kapama süreçlerini Blockchain’e taşıyor. Aynı zamanda belediye, İSMEK sertifikalarını da Mayıs ayı itibari ile Blockchain üzerinde verecek.

İBB’ye bağlı Zemin İstanbul’un Youtube kanalında açıklamalarda bulunan İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Erol Özgüner, “İBB olarak çıkış noktamız önce İSMEK’lerle başladı. İSMEK’ler bizim meslek edindirme kurslarımız. Sertifikalar kayboluyor, bulunamıyor. Bugün herhalde herkesin yaşadığı temel problemlerden biri diploma kaybıdır. İSMEK mezunu arkadaşlarımızın sertifikalarını Blockchain üzerinde sertifikalayalım diye düşündük.” dedi ve Mayıs ayında Blockchain üzerinde ilk sertifikaların verilmiş olacağını ifade etti.

Özgüner ayrıca İSKİ ve İGDAŞ’ta abonelik açma ve kapama süreçlerinin de Blockchain’e taşınacağını ve bu yolla zamandan tasarruf edileceğini söyledi. Özgüner, “İSKİ ve İGDAŞ’da tahmin ediyorum, bütün testlerimiz Mart ayı içinde bitecek. Orada abonelik açma ve kapama işlemleri yine bu Blockchain altyapısı üzerinden olmaya başlayacak. Bu çok ciddi bir zaman tasarrufu sağlayacak vatandaşlarımıza. Bunun da memnuniyet olarak döneceğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl