Japonya’nın en büyük bankasından Blockchain dünyasını sarsacak plan

Japonya'nın en büyük bankası MUFG, daha hızlı ve daha ucuz ödemeler için bulut dağıtım devi Akamai ile birlikte geliştirilecek "hiper ölçekli" bir Blockchain ödemeler ağı başlatmayı planladığını açıkladı.

CCN.com’da yer alan habere göre, Japonya’nın en büyük bankası MUFG, daha hızlı ve daha ucuz ödemeler için bulut dağıtım devi Akamai ile birlikte geliştirilecek “hiper ölçekli” bir Blockchain ödemeler ağı başlatmayı planladığını açıkladı.

Açıklamada, iki şirketin yeni blok zinciri teknolojisinde gerçek dünya koşullarında saniyede milyonlarca işlem gerçekleştirilebileceğinin kanıtlandığı ifade edildi. Öte yandan bildirildiğine göre, blok zinciri aynı zamanda bu işlemleri işlem başına iki saniyeden daha az bir sürede yapabiliyor. Ancak teknolojiyle ilgili geliştirmeler tamamlanmış değil. Saniyede 10 milyon kadar işlem yapabilmek için iyileştirmeler sürüyor.

Bunlar, şu anda saniyede 7 işlem kapasitesine sahip Bitcoin ve saniyede 20 işlem kapasitesine sahip Ethereum gibi halka açık blok zincirlerine göre oldukça önemli iddialar. Dünyanın en büyük ödeme ağı olan Visa, saniyede 24 bin işlem gerçekleştirebileceğini öne sürüyor.

Konuyla alakalı olarak Akamai’nin kurucu ortağı ve CEO’su Tom Leighton, “Bulut platformumuza dayanan bu yeni Blockchain tabanlı online ödeme sistemi, bugüne kadar Blockchain teknolojisinin daha fazla kullanılmasının önündeki engeller olan ölçeklenebilirlik, gecikme ve güvenlik ile ilgili endişeleri ele alacak şekilde tasarlanacak.” açıklamasını yaptı.

Yeni blok zincirinin 2020 yılının ilk yarısında Japonya’da başlatılması bekleniyor.

→ BITCOIN NEREYE GİDİYOR? BU TREND 2014’TEN BERİ İLK KEZ GÖRÜLÜYOR

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl