Hindistan ve Kanada arasında Blockchain ortaklığı

Hindistan ve Kanada'nın alanında önde gelen iki kurumu, Hindistan'da Blockchain'in eğitimi ve kullanımını desteklemek için anlaşma imzaladı.

Hindistan’ın Ulusal Yazılım ve Hizmet Şirketleri Birliği (NASSCOM), Kanada’nın Blockchain Araştırma Kurumu (BRI) ile Blockchain eğitim ve öğretim konularında işbirliği yapmak üzere bir anlaşma imzaladı.

NASSCOM ve BRI, Hindistan’da eğitim, yönetim ve startup alanlarında Blockchain teknolojisinin benimsenmesini desteklemek için tasarlanan bir mükemmeliyet merkezi kuracaklar.

NASSCOM Başkanı Raman Roy, yeni ittifak konusunda şunu söyledi:

“Blockchain’in işletmeler için dönüştürücü bir teknoloji olduğuna inanıyoruz. Şirketlerin ve hükümetlerin ortaya çıkan bu teknolojiden yararlanmak için kilit uygulama fırsatlarını, konuları, stratejileri ve yaklaşımları tanımlamamız ve açıklamamız zorunludur.”

BRI’nın kurucu ortağı Don Tapscott ise ortaklığa ilişkin şöyle konuştu:

“Hindistan’da bir uyanış yaratmalıyız ve Blockchain’in gücünü sergilemeliyiz.”

Öte yandan Hindistan Başbakanı Narendra Modi, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, “Blockchain ve Nesnelerin İnterneti gibi yıkıcı teknolojiler, yaşama ve çalışma şeklimiz üzerinde derin bir etki yapacak.” ifadelerini kullanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl