Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Tüm kullanıcılara açıldı: Blockchain.com’da USD kredi almak artık mümkün

Dünyanın en popüler kripto para cüzdanı Blockchain.com, artık kullanıcılarına bireysel kripto kredileri de verebiliyor.

Dünya’nın en büyük kripto para firmalarından biri olan Blockchain.com “Borrow” isimli ürününü tanıttı. Borrow ile Blockchain.com Cüzdanı kullanan kullanıcılar cüzdanlarındaki kripto paraları ipotek ederek USD stabil coin kredileri kullanabilecek. Blockchain.com son kullanıcılar için kredi verme imkanı sunan ilk büyük firma olarak da tarihe geçmiş durumda. 

Ağustos ayında kurumsal borçlanma hizmetleri vermeye başlayan Blockchain.com, şimdiye kadar firmalara 10 Milyon Dolar ile 120 Milyon Dolar arası krediler sundu. Kurumsal müşteriler için oluşturulan likidite havuzundan artık bireysel kullanıcılar da faydalanabilecekler. 

Blockchain.com kurucusu ve CEO’su Peter Smith, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Büyük şirketlerle bireysel müşterilerin hedefleri aslında aynı – varlıklarını artırmak ve risklerini yönetmek – ancak firmalara sunulan imkanlarla bireysel müşterilere sunulan imkanlar hep farklılık göstermiştir. Yeni hizmetimiz sayesinde bireysel müşteriler büyük firmalarla aynı oranlardan kredi kullanabilecek ve sakladıkları kripto paraları bozmadan likidite sağlayabilecekler.”

Kullanıcılar bugünden itibaren ellerindeki kripto paraları kullanarak USD Digital olarak sistemden borç para alabilecekler. Belge, sigorta, başvuru ücreti ve kefil olmadan ellerindeki coin’i ipotek eder etmez kredileri cüzdanlarına yatırılacak. Kullanıcılar daha sonra borçlarını kapatmak istedikleri zaman bakiyelerini cüzdana yatırarak kapatabilecek ve ipotek ettirdikleri kripto paralarını anında geri alabilecekler. Blockchain.com’un borçlanma özelliği 180’den fazla ülkede kullanılabilecek. Özelliğe erişmek için kullanıcıların Blockchain.com cüzdanlarının Borrow bölümüne gitmeleri gerekiyor.

Blockchain.com cüzdanına eklenen kredi çekme özelliğinin yanı sıra firma ayrıca insanların kripto paralarını tam olarak yönetmelerini sağlayacak yeni özelliklerde yayına aldı. Şirket, son birkaç ay içerisinde İngiliz Sterlini ve Türk Lirası desteği getirmekle birlikte algoritmik trade için API’larını da faaliyete geçirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl