Küçük işletmeler, Blockchain teknolojisinden nasıl yararlanabilir?

Blockchain'de tüm sektörler için bir fayda bulunuyor ancak birçok küçük işletme sahibi neler yapabileceğinin farkında olmayabilir. Burada birkaç ipucu var.

Blockchain teknolojisinin faydaları, tüm sektörlere yayılmış durumda ancak birçok küçük işletme sahibi neler yapabileceğinin farkında olmayabilir. Dahası çoğu, inovasyonu iş operasyonlarına uygulamanın ne kadar kolay olduğu konusunda bilgi sahibi değil.

Blockchain teknolojisini işletmenize nasıl entegre edersiniz?

Özellikle karmaşık işlemlerin yönetilmesi veya veri ile haşır neşir küçük işletmelerin Blockchain’i benimsemesi sektörleri için bir oyun değiştirici olabilir.

Blockchain teknolojisi, tedarik zinciri bağlantılarına, sözleşmelerin oluşturulmasına ve yerine getirilmesine, hesapların denetim izinin yönetilmesine yardımcı olabilir.

Belirli bir işlemin gerçekleşmesinden sonra faturaların otomatik ve anında ödenmesine izin vermek için akıllı sözleşmelerin kullanılması küçük bir işletmenin nakit akışını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Fatura edilmesinden sonra çok sayıda yetkilendirme katmanının tamamlanmasını beklemenize gerek yok; tüm taraflar, işin imzalanması için gereken ayrıntıları akıllı sözleşmelerle anında görebilirler. Tüm gereksinimler tamamlandığında, bu işlem bloku kapanır ve ödeme otomatik olarak yapılır.

Dağıtık defter teknolojisi, her şeyi şeffaf hale getirdiğinden tedarik zincirinin işleyişini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Sağlık ve güvenlik standartları gibi tüm standartların karşılandığından emin olmak için ölçülebilir kayıtlar kullanılabilir.

Küçük hizmet tabanlı işletmelerin müşteri takibi yapabilmek adına otomatik bir süreçleri olabilir.

Dağıtık defter ile, iş sürecinde daha az aracı vardır, bu da daha az maliyet ve daha az potansiyel mağduriyet anlamına gelir.

Bunlar küçük işletmelerde Blockchain teknolojilerinin kullanılabileceği birkaç farklı uygulama alanıydı ve bu değişen çevrede yeni girişimlerin neler olduğunu görmek heyecan verici olacak. Blockchain’in benimsenmesiyle iş yapış şeklinin olumlu yönde değişeceği net.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl