LaneAxis, Blockchain’le lojistik sektörüne çağ atlatmaya geliyor

Blockchain teknolojisinin ortaya çıkışı, lojistik sektörün teknolojik dönüşümünü sağlayabilir. Sektörde uzun bir süredir yaşanan kaos, dolandırıcılık ve verimsizlik, yakında Blockchain sayesinde son bulacak.

Lojistik sektörü, on yıllar boyunca teknolojiye ayak uyduramadı. Uluslararası taşımacılık sektörünün 2023 yılına kadar 15 trilyon doların üzerinde gelir üretmesinin beklenmesi ile birlikte yalnızca ABD’de yıllık 800 milyar doların üzerinde gelir ürettiği ve dolayısıyla yük taşımacılığının dünya ekonomisinin omurgasını oluşturduğu düşünüldüğünde bu şok edici bir gerçek. Lojistik yönetimi; defterler, sözleşmeler, çoklu üçüncü taraflar ve sürekli kişisel etkileşimden oluşan çok sayıda hareketli unsuru içeren karmaşık bir hokkabazlık eylemi.

Blockchain teknolojisinin ortaya çıkışı, sektörün teknolojik dönüşümünü sağlayabilir. Sektörde uzun bir süredir yaşanan kaos, dolandırıcılık ve verimsizlik, yakında Blockchain sayesinde son bulacak.

6 yıllık bir SaaS tabanlı bir nakliye şirketi olan LaneAxis, kendini taşımacılığı bu heyecan verici yeni döneme yönlendirmek için konumlandırdı. LaneAxis Blockchain platformu, kullanıcıların nakliye işlemlerini doğrulamasına ve tedarik zinciri boyunca kritik hedefleri izlemesine izin veren protokollerin sektör çapında adaptasyonu için zemin hazırlayacak ve bu süreçte küresel bir nakliyeciden taşıyıcıya direkt ağ kurarak pahalı üçüncü taraf nakliye broker’larını ortadan kaldıracak.

Küresel lojistik topluluğunu inşa etmenin anahtarı, LaneAxis Sürücü Sosyal Ağı’nın (DSN) geliştirilmesi. Bu, Blockchain’de standartlaştırılmış tedarik zinciri süreçlerinin geliştirilmesinde LaneAxis’in bir öncü olarak yerleştirilmesine yardımcı olacak.

DSN, sadece şirket odaklı sistemlere güvenmek yerine sürücülerin ihtiyaçlarına özel dikkat göstererek sektör boyunca platformun kitlesel olarak benimsenmesiyle sonuçlanacak sosyal ağ etkisi yaratacak.

LineAxis’in kurucusu ve CEO’su Rick Burnett, “Nihayetinde Sürücü Sosyal Topluluğu’nun amacı, hızlı bir şekilde büyük bir sürücü ağı inşa etmek. Uygulama havalı, kullanımı kolay ve sürücülerin birbirleriyle mutlu bir şekilde paylaşacakları faydalarla dolu olacak. DSN, kamyoncuların nakliye, indirimler ve eğlence için bağlanacağı yerdir.” dedi.

LaneAxis’in hedefi, günde 2 milyondan fazla yüke erişimi olan 4 milyondan fazla sürücüyü kaydetmek. Gerçek değer, gönderici topluluğunu büyük bir çoğunluğu altı kamyon ve daha az araca sahip küçük, bağımsız taşıyıcı şirketlerden oluşan büyük sürücü topluluğuna doğrudan bağlamada yatıyor.

Burnett, “Hem gönderici hem de nakliyeci topluluklarımız genişledikçe iki taraf nihayetinde sanal bir taşımacılık ekosistemine entegre olacak. Göndericiler ve sürücüler birbirleriyle doğrudan ilişki kuracak, karşılıklı olarak fayda sağlayacak ve başka bir nakliye platformunu kullanmak için bir nedene sahip olmayacaktır. Bu sektördeki ilk gerçek küresel ulaşım topluluğu olacak.” şeklinde konuştu.

Kamyoncular gıda, yakıt ve lastik gibi şeylerde indirim almak, gerçek zamanlı trafik ve hava koşullarına erişmek için AXIS token’ını kullanacak, sürücülere fayda sağlamak için tasarlanan diğer özelliklerin tadını çıkaracaklar. Platform; sürücüler, yükler, yükleme ve indirme noktalarının gerçek zamanlı bilgisini Blockchain’in merkezsiz defterinde sunacak. Tüm bu işlevler, platformun daha fazla benimsenmesiyle birlikte organik olarak değer kazanacak olan AXIS tokne’ı tarafından desteklenecek. Tüm yerleşik tarafların LaneAxis ekosistemi içindeki token’ı kullanması, sırayla büyük miktarda veri üretecek ve küresel ölçekte kullanılabilecek GPS tabanlı yük eşleştirmesini etkinleştirecek.

LaneAxis, 21 Eylül’de halka açık token satışlarının ilk aşamasını başlatıyor. Şu anda başlatılmış olan ön satışlar ise cazip bonus teşvikleri ile geldi. Satış, halihazırda 2 milyon dolarlık ilk hedefi gölgede bıraktı.

LaneAxis hakkında daha fazla bilgi edinmek ve AXIS token’larını satın almak için lütfen ziyaret edin: laneaxis.io


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl