Mastercard’dan sahte kimliklerle mücadele için Blockchain çözümü

Yeni yayınlanan Mastercard'dan bir patent başvurusu, ödemeler devinin kimlik verilerini korumak için blok zinciri üzerinde araştırma yaptığını gösteriyor.

Yeni yayınlanan Mastercard’dan bir patent başvurusu, ödemeler devinin kimlik verilerini korumak için blok zinciri üzerinde araştırma yaptığını gösteriyor.

Geçtiğimiz Perşembe günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından yayınlanan bir dosyada Mastercard, sokak adresi, vergi kimlik numarası ve daha fazlası gibi kimlik verilerini almak ve saklamak için yarı özel veya tam özel bir blok zincirinin kullanılacağı bir sistemi açıklıyor.

Şirket, 2017 yılının Eylül yaında sunulan dosyada, teknolojinin sahte kimlik verilerinin kullanımını engellemesine yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Bugüne kadar Mastercard, Blockchain teknolojisiyle ilgili birkaç patent başvurusunda bulundu. Bir başvuruda kripto para kullanıcıları için geri ödeme hizmetlerini kolaylaştıracak bir altyapı düşünüldü. Başka bir başvuru dosyasında işlem mutabakat sürelerini önemli ölçüde azaltan bir Blockchain tabanlı veri tabanı fikri yer aldı.

Bu arada şirket, geçtiğimiz hafta İrlanda’da bir ofiste çalışmak üzere aralarında Blockchain uzmanlarının da yer aldığı 175 yeni teknoloji geliştiricisini işe aldığını bildirdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl