Geleceğin en iyi 6 Blockchain mesleği

Finans, imalat ve sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere sektör şirketleri; gelişen Blockchain teknolojisinin ticari avantajlar yaratma potansiyelini araştırıyorlar. Bu nedenle Blockchain uzmanlarına da yoğun bir talep var. Burada Blockchain alanında geleceğin en iyi 6 mesleğini bulacaksınız.

Finans, imalat ve sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere sektör şirketleri; gelişen Blockchain teknolojisinin azaltılmış operasyonel maliyetler, daha hızlı işlem ve daha güvenli kayıtlar gibi ticari avantajlar yaratma potansiyelini araştırıyorlar.

Yaklaşık 1500 Blockchain startup şirketi, artık IBM ve Microsoft gibi bir dizi şirketle birlikte Blockchain‘de çalışacak elemanlar arıyorlar.

BusinessStudent.com’un raporuna göre, piyasa büyümeye devam ettikçe Blockchain konusunda yetenekli kişiler için daha kârlı kariyer seçenekleri ortaya çıkacak.

İşte rapora göre gelecekteki en iyi 6 Blockchain mesleği:

Blockchain Proje Yöneticisi

Şirketler Blockchain çözümleri geliştirmeye ilgi duyuyorlar ve bundan dolayı ihtiyaçlarını bir Blockchain geliştirme firmasına iletmeye gerek duyacaklar.

Özellikle daha fazla müşteri aldıkça, proje yöneticilerinin bu projeleri yönetmesi ve kolaylaştırması gerekecek.

Proje yöneticisi, şirketin ihtiyaçlarını teknik dile tercüme etmek ve Blockchain geliştiricilerinin ihtiyaçlarını sade bir İngilizceye çevirmekten sorumlu olacak. Ayrıca Blockchain projesinin yürütülmesini planlamak ve denetlemekte görevli olacaklar.

Blockchain Geliştiricisi

Raporda, Blockchain Geliştiriciliği’nin sektördeki en iyi kariyer fırsatı olabileceği belirtiliyor.

Şirketler verimliliği artırmak ve hızlandırmak için Blockchain kullanmadan önce geliştiricilerin gerekli platformları ve programları oluşturması gerekiyor.

Raporda Blockchain geliştiricileri için gerekli olan beceriler; Microsoft SQL Server, Visual Studio, .NET, MVC, AJAX, SQL, C, C ++, C #, Javascript, Node.js, JQuery, SOAP, REST, FTP, HTML, XML, XSLT, XCOD, Nöral ağlar, Regresyon, Çevik Scrum ve MYSQL olarak sıralandı.

Blockchain Kalite Mühendisi

Bir Blockchain Kalite Mühendisi, otomasyon çerçeveleri ve testleri, manuel testler ve gösterge panoları dahil olmak üzere geliştirme ortamındaki tüm kalite alanlarından sorumlu olacak.

Bu meslek tipik olarak, QA otomatik test standartlarını geliştirmek, uygulamak ve sürdürmekle birlikte karmaşık Blockchain projelerinin planlanmasından ve tesliminden sorumlu.

Blockchain Yasal Danışmanı / Avukatı

Rapora görei, teknolojide çalışan pek çok avukat/danışman, ICO‘ları nasıl yapılandıracağı ve yöneteceği konusunda tavsiye isteyen potansiyel müşterilerden daha fazla çağrı almaya başladıklarını bildirmişler.

Bu projelere rehberlik edecek yasal profesyonellere duyulan ihtiyaç, teknoloji olgunlaştıkça giderek artacak.

Blockchain Tasarımcısı

Şirketler, müşterilere Blockchain alanında sundukları şeyi bildiren web siteleri oluşturmak için tasarımcılara ihtiyaç duyacaklar.

Örnek olarak; Hem mobil hem de web uygulamalarında çalışacak Sketch, PS ve Figma ile UI tasarımı yaratabilecek, bir UI tasarımcısı için iş ilanı.

Bu profesyoneller ayrıca mükemmel iletişim becerilerine sahip olmalı ve içerik, operasyon ve pazarlama ekipleriyle çalışabilmelidir.

Blockchain Mühendisi

Raporda, bu yıl her bir Blockchain Geliştiricisi veya mühendisi için 14 açık iş olanağı olduğu belirtildi.

Bu profesyoneller, Blockchain kullanan şirketler için dijital çözümler yaratmak ve uygulamaktan sorumlu olacaklar.

Mühendisler, şirketlerinin Blockchain teknoloji ihtiyaçlarını araştırmalı ve bu ihtiyaçları karşılayacak uygulamaları oluşturmalılar.

Raporda; Java, Hyperledger Fabric, Ripple, Solidity, Python, Bitcoin, Oracle Identity ve erişim yönetimi çözümlerinde yetenekli olmalı gerektikleri de yazıyor.

→ EOS’A AVUSTRALYA’NIN EN BÜYÜK BANKASINDAN ÜST DÜZEY ATAMA

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl