Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD Regülatörü: Bankalar, Blockchain nodları olabilir

ABD Para Birimi Kontrol Ofisi'nin (OCC) başındaki isim Brian Brooks, bankaların Blockchain nodları haline gelebileceğini söyledi.

banka (1)

ABD Hazine Bakanlığı’na bağlı olan ve ulusal bankaları regüle etmekle sorumlu Para Birimi Kontrol Ofisi’nin (OCC) başındaki isim Brian Brooks, blokzincir teknolojisinin bankaları dönüştürmeye başladığını belirtti.

DC FinTech haftasında bir panelde konuşma yapan avukat ve girişimci Brian Brooks, bankaların teknoloji öncesi eski çağdan kalan bir “kalıntı” olduğunu söyledi ve blokzincir teknolojisinin bu kurumları büyük değişime uğratacağını belirtti.

“Teknoloji bankaların yaptığını yapıyor”

Geçmişte en büyük kripto para borsalarından Coinbase’de hukuk işlerinden sorumlu yönetici olan Brooks, bankaların gelecekte birer ödeme ağı olarak blokzincire direkt bağlı olacağını ve ağ üzerinde birer nod olacaklarını söyledi:

“Bankalar dolar toplayıcısı olma görevlerini artık yitirdiler. İnsanların kredi alma ya da para gönderme hizmetleri için merkezi sistemlere ihtiyacı kalmadı. Biri benim 10 bin dolarımı alıp yüzde 5 ödemek istiyor mu? Algoritma bunu isteyen birini bulacaktır. Bankaların parayı tek bir yerde toplamasının bir önemi kalmadı. Teknoloji artık bankaların bu rolünü üstlendi”

“Teknoloji onların sonu değil”

Ancak Brooks tüm bu gelişmelerin bankaların sonu olmayacağını bu tür kurumların saklama ve danışmanlık hizmetleri sağlayarak varlıklarını sürdüreceğini belirtti:

“Bence bankaların yine çok önemli ve büyük rolleri olacak. Ancak artık para toplama rollerinden sıyrılıp daha fazla kâr getiren hizmetlere odaklanacaklar”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl