Çinli petrokimya devi, Blockchain’i benzin ihracatında başarıyla kullandı

50 binden fazla çalışanı olan Çinli petrokimya devi Sinochem Group, Blockchain teknolojisini bir benzin ihracatında başarıyla uyguladı.

50 binden fazla çalışanı olan Çinli petrokimya devi Sinochem Group, Blockchain teknolojisini bir benzin ihracatında başarıyla uyguladı.

Deneme sevkiyatları gruba bağlı bir kuruluş olan Sinochem Energy Technology tarafından Çin’in Quanzhou şehrinden Singapur’a yapıldı.

Devlete ait şirket, bunun tüm merkezi partileri sürece dahil eden ilk Blockchain tabanlı emtia ticareti sistemi olduğunu öne sürüyor.

Sinochem, Aralık ayında Blockchain teknolojisini başka bir alanda kullanmak için de bir deneme yapmıştı. Yapılan bu denemeler neticesinde dijital fatura ve akıllı sözleşmelerin petrol maliyetlerinin yüzde 20-30’unu optimize ederek ham petrol işlemlerini hızlandırabileceği belirtilmişti.

Enerji devlerinden Blockchain’e büyük ilgi

Küresel enerji sektörü son zamanlarda Blockchain teknolojisine büyük ilgi gösteriyor. Büyük petrol şirketleri BP ile Eni de Blockchain teknoloji üzerine çalışmalar yürütüyor.

Avrupalı enerji devleri Enel ve E.on, bilgi teknolojileri şirketi Ponton tarafından geliştirilen bir Blockchain platformu üzerinde testler gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra Avustralya’nın en büyük elektrik sağlayıcılarından biri şu anda Power Ledger platformunu deniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl