Blockchain, Dünya Kupası çeyrek finalinde 30 milyon izleyiciye ulaştı

Dün, 2018 FIFA Dünya Kupası çeyrek final mücadelesi kapsamında oynanan İngiltere-İsveç maçının devre arasında yayınlanan bir reklam, Blockchain teknolojisinin faydalarını 30 milyon izleyiciye duyurdu.

NewsBTC’de yer alan habere göre 2018 FIFA Dünya Kupası kapsamında dün oynanan İngiltere-İsveç maçının devre arasında yayınlanan bir reklam, Blockchain teknolojisinin faydalarını 30 milyon izleyiciye duyurdu. Böylelikle reklam 2018 FIFA Dünya Kupası’na duyulan ilgiden yaralanmış oldu.

Meşhur Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai’nin bir yan kuruluşu olan Hyundai Digital Asset Company (HDAC) tarafından verilen söz konusu reklam, hem BBC hem de ITV’de yayınlandı.

HDAC, 2017 yılında CEO Chung Mong-koo’nun yeğeni Chung Dae-sun tarafından kurulmuştu. Şirket, özel ve halka açık Blockchain’leri kullanarak güvenli IoT ekosistemleri sağlamayı amaçlıyor.

ITV News’e göre çeyrek final karşılaşması, İngiltere-Kolombiya maçının 23.6 milyon izleyici sayısını geçerek 30 milyon izleyiciye ulaştı.

Reklamda Blockchain teknolojisini kullanarak anında ödeme yapan bir aile gösterildi ve evin de blockchain tarafından korunduğu vurgulandı.

En önemlisiyse reklam teknolojiyi güvenilir olarak lanse etti. Aynı zamanda teknolojiyi bir aile ortamının içine koyarak, izleyenlere Blockchain teknolojisinin günlük durumlarda da fayda sağlayabileceğini göstermiş oldu.

→ ETHEREUM’DA TAKVİMLER 2019 VE 2020’YE AYARLANDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl