Bankacılık devi Santander’in Ripple ile daha büyük planları var

Santander'in yönetici direktörü Ana Botin, Financial Times'a verdiği röportajda, Santander'in Ripple ile daha büyük planları olduğunu söyledi.

Bu ayın başlarında Santander, Ripple‘ın Blockchain teknolojisine dayanan ve Santander müşterileri için sınır ötesi ödemelerini yapmalarına olanak sağlayan OnePayFX adındaki uygulamayı başlatmıştı.

Bu uygulama sayesinde Santander, Blockchain tabanlı sınır ötesi ödeme uygulaması başlatan ilk uluslararası banka olmuştu.

Uygulama kullanıcılar için sadece hızlı ve uygun ödemeleri desteklemekle kalmayıp aynı zamanda kullanıcının geçerli döviz kuruna dayalı olarak aktarılacak olan tam miktarı görmesini de sağlıyor.

Uygulama şu anda sadece İspanya, Polonya, Brezilya ve Birleşik Krallık’ta kullanılıyor.

Santander’in yönetici direktörü Ana Botin, Financial Times’a verdiği röportajda, Santander’in Ripple ile daha büyük planları olduğunu, Santander dışındaki müşterilerin bile bu teknolojiyi kullanmasına izin vermeyi düşündüklerini ifade etti.

Botin, “Bunu hayata geçirmeye çalışıyoruz, bunun için bir zamanlama yok. Açık pazar ödemeleri için ayrı bir uygulama ve potansiyeli konusunda çok heyecanlıyız.” ifadelerini kullandı.

Botin ayrıca Santander’in bu uygulamayı şirketler tarafından erişilebilir hale getirmeye çalıştığını, şu anda sadece şahıslara hizmet sağladığını belirtti.

Ayrıca Santander’in Ripple ile iş birliği yaparak döviz ödemelerinin yaklaşık yüzde 50’sini yapmak için Blockchain teknolojisini kullandığını da açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl