Rusya, yaklaşan başkanlık seçimlerinde Blockchain teknolojisini kullanacak

Rusya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi, Blockchain'i yaklaşan devlet başkanlığı seçim sonuçlarını izlemek ve verilerin güvenliğini korumak için kullanacak.

Rusya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (VCIOM), Blockchain teknolojisini yaklaşan devlet başkanlığı seçim sonuçlarını izlemek ve verilerin güvenliğini korumak için kullanacak.

Resmi açıklamaya göre kuruluş, bunun için akıllı teknoloji ve ICO pazarlama danışmanlığı alanlarında uzmanlaşmış olduğu bildirilen yerel startup 2chain ile ortaklık kurdu.

Bu hamle, resmi oylamada kullanılacak olan dünyanın ilk Blockchain uygulamalarından biri olacak.

Sandıklardan toplanan bilgilerin Rusya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi tarafından bir Blockchain veritabanında tutmulasıyla DDoS saldırılarının ve diğer olası tehditlerin bertaraf edilmesi hedefleniyor.

Rusya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi’nin Genel Direktörü Valery Fyodorov, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Şimdiye kadar yapılan seçimlerde sayısız bilgisayar korsanlarının saldırı girişimlerinden kurtulmak için seçim gününde web sitesini kapatmamız gerekiyordu. Blockchain sayesinde verileri siber saldırılardan birkaç kat daha güvenli bir şekilde koruyabilir, veri aktarırken zayıf noktaları giderebilir ve verilerin bütünlüğü ile değişmezliğini garanti edebiliriz.”

Rusya’da devlet başkanlığı seçimleri 18 Mart’ta gerçekleşecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl