Forbes’un ’30 yaş altı 30 kişi’ listesine Blockchain’den 8 kişi girdi

Y kuşağı, Blockchain'in benimsenmesi ve inovasyonun ön saflarında yer alıyor. Bu sektörü inşa eden 8 isim yaratıcılıkları, yenilikleri ve girişimleriyle Forbes'un bu yılki '30 yaş altı 30 kişi' listesine alındı. 

Y kuşağı, Blockchain’in benimsenmesi ve inovasyonun ön saflarında yer alıyor. Bu sektörü inşa eden 8 isim yaratıcılıkları, yenilikleri ve girişimleriyle Forbes’un bu yılki ’30 yaş altı 30 kişi’ listesine alındı.

İşte Forbes’un ’30 yaş altı 30 kişi’ listesine (The Forbes 30 Under 30) Blockchain sektöründen katılanlar:

Richard Craib 

Numerai’nin kurucusu / 30


Union Square Ventures destekli serbest yatırım fonu (VC’lerden 7,5 milyon dolar ile) finansal bilgi setleri için en iyi algoritmaları oluşturmaya yarışan matematik meraklısı kullanıcılara sahip. Bu algoritmalar fonun kendi ticaret modelini bilgilendiriyor.

Victor Santos

Airfox’un kurucu ortağı / 26

Berkeley mezunu Santos, Brezilya’da akıllı telefon kullanıcılarına web erişim bankacılığı sağlıyor: Reklamların görüntülenmesi, kripto token’ları almak ve mobil veri. Airfox, VC’lerden ve ICO’dan 16.5 milyon dolar topladı.

Luis Cuende 

Aragon’un kurucu ortağı / 22

İspanyol CEO; bordro, muhasebe ve hissedar oylarını yönetmek için kırılmaz Blockchain kodunu (yani akıllı sözleşmeleri) kullanıyor. Ayrıca Sadece 26 dakika süren ICO’da 25 milyon dolar topladı.

Bobby Bao

Monaco’nun kurucu ortağı / 30

Eski yatırım bankacısı, kriptoyu yaygınlaştırmaya yardımcı oluyor. Kullanıcılar, bir mobil uygulama, hatta bir Visa kartı aracılığıyla bankalararası oranlarda kripto paraları satın alabilir, değiştirebilir ve gönderebilirler. ICO’ları 26.7 milyon dolar topladı.

Justas Pikelis ve Laurynas Jokubaitis

Monetha’nın kurucu ortakları/ 27, 25

Litvanyalılar, akıllı sözleşmeler kullanan ve tüketicileri korumak için itibar puanlarını doğrulayan PayPal benzeri bir kripto hizmeti aracılığıyla online dolandırıcılıklarla mücadele ediyorlar. ICO’larında 37 milyon dolar topladılar.

Ryan Zhou

CoinJar’ın kurucu ortağı / 23

Zhou sadece 18 yaşındayken kurulan Avustralya merkezli kripto para borsası, kullanıcıların dakikalar içinde ek ücret olmadan herhangi bir ülkeye para göndermelerine izin veriyor. Bugüne kadar 1,4 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdiler.

Reto Trinkler

Melonport’un kurucu ortağı / 27

İsviçreli şirketin kullanıcıları, birden fazla borsada otomatik kripto yatırım fonları oluşturabilir ve yönetebilirler. Melonporti, ICO’sunda 2.9 milyon dolar toplamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl