Dünyanın en iyi 2. havayolu şirketi Singapur Airlines’tan Blockchain hamlesi

Singapore Airlines, Ağustos 2018'e kadar sık uçan müşterileri için "çığır açan" Blockchain tabanlı bir uygulama yayınlayacak.

Geçtiğimiz yıl Paris Havacılık Fuarı’nda dünyanın en iyi ikinci havayolu şirketi seçilen Singapore Airlines, Ağustos 2018’e kadar sık uçan müşterileri için “çığır açan” Blockchain tabanlı bir uygulama yayınlayacak.

5 Şubat Pazartesi günü yayınlanan bir basın bülteninde havayolu şirketi, KrisFlyer programı için Blockchain tabanlı bir uygulama üzerine Microsoft ve KPMG Digital Village ile başarılı bir çalışmayı tamamladıklarını açıkladı.

Programa katılan müşteriler, sık sık uçarak kazandıkları milleri satış noktasında mallar ve hizmetler karşılığında harcayabilecek.

Singapur Airlines’ın Yönetim Kurulu Başkanı Goh Choon Phong, “KrisFlyer millerini dijitalleştirmek için Blokchain teknolojisini kullanacağımız bu çığır açıcı gelişme, müşterilerimizin yararına olan işimizin dijital tarafını önemli ölçüde artırmak için yaptığımız yatırımın bir göstergesidir” dedi.

Öte yandan Phong, Singapur Airshow Havacılık Liderlik Zirvesi’nde bu hafta yaptığı konuşmada Reuters tarafından aktarıldığına göre, SIA Grubu’nun projesinin dünyada türünün ilk örneği olduğunu düşündüğünü ekledi.

Blockchain, sivil havacılıkta ivme kazandı

Çeşitli hava yolları ve havaalanı yetkililerinin verimliliği artırmak için nasıl kullanabileceklerini araştırmasıyla, Blockchain’in sivil havacılığa girişi son bir yılda kayda değer bir ivme kazandı.

Geçtiğimiz ay, Kanada hükümeti, göç prosedürünün gözden geçirilmesi için Blockchain’i kullanmayı hedefleyen Hollanda ile bir pilot projeyi ilan etti. Bu arada Şubat’ta, Brisbane Havaalanı dünyada bir ilki gerçekleştirerek ilk kripto para kabul eden havaalanı olmak için hazırlıklara başladı.

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl