Bu tavuklar Blockchain ile izlenecek

Carrefour SA, Blockchain teknolojisi sayesinde müşterilerine, sattığı tavukların nasıl yetiştirildiğinin bilgilerini görme imkanı tanıyacak.

Fransız marketler zinciri Carrefour, Blockchain teknolojisi sayesinde müşterilerine, sattığı tavukların nasıl yetiştirildiğinin bilgilerini görme imkanı tanıyacak.

Müşteriler bu bilgilere yalnızca akıllı telefonları sayesinde etiketi taratarak ulaşabilecek.

Bitcoin ve diğer kripto paraların arkasındaki teknolojiyi kullanan şirketin asıl amacı bunu yalnızca belli başlı ürünlerde kullanmak değil, şirket esasen geniş bir endüstri trendi oluşturarak gıda güvenliğini arttırmayı planlıyor.

Kendi sistemini kendi geliştiren Carrefour dışında Walmart, Çin’in en büyük ikinci e-ticaret işletmecisi olan Kroger ve JD.com da International Business Machines şirketi tarafından yapılan benzer bir platforma katılmışlardı.

Walmart’ın gıda güvenliği ve sağlığından sorumlu başkan yardımcısı Frank Yiannas, Blockchain teknolojisi hakkında, “İnternetin iletişim için yaptığını Blockchain de gıdaların takibi için yapacak.” şeklinde konuşmuştu.

Eleştirmenler ise Blockchain’in bu konuda önemli bir araç olabileceğini ancak kolayca kandırılabileceğinin altını çizdiler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl