Telekom devi Huawei’den Blockchain platformu duyurusu

Telekomünikasyon devi ve akıllı telefon üreticisi Huawei, bir Blockchain as-a-Service (BaaS) platformu başlatacağını duyurdu.

Telekomünikasyon devi ve akıllı telefon üreticisi Huawei, bir Blockchain as-a-Service (BaaS) platformu başlatacağını duyurdu.

Şirket, Shenzhen’deki konferansında yeni platformun ismini “Blockchain Service” olarak açıkladı.

Platform şirketlerin çeşitli kullanım senaryoları için dağıtık defter ağı üzerinde akıllı sözleşmeler geliştirilmesine olanak sağlayacak.

2016’dan beri Linux Vakfı’nın Hyperledger Blockchain konsorsiyumunun üyesi olan Huawei, projede yer alan bir mühendis olan Hu Ruifeng’e göre Hyperledger Fabric 1.0 sürümünde yeni BaaS çözümünü temel aldı. Hyperledger, Linux tarafından başlatılan açık kaynak kodlu bir Blockchain platformu.

Hyperledger Fabric 1.0 sürümü ilk olarak geçen yılın Temmuz ayında piyasaya sürüldü. Bu olay açık kaynaklı yazılımın kurumsal uygulamalar geliştirmesi için önemli bir kilometre taşı oldu.

Yapılan açıklamaya göre, BaaS platformu şu anda müşterilerin tedarik zinciri, tokenize edilmiş menkul kıymetler, kimlik doğrulama ve mali denetim gibi kamu hizmetlerine odaklanan akıllı sözleşmeler oluşturabiliyor.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl