Blockchain tabanlı Telegram’dan video sızdırıldı

Telegram'ın Blockchain tabanlı platformunun neye benzeyeceği merakla beklenirken sızdırılan bir video bazı ipuçları veriyor.

Telegram’ın Blockchain platformu TON’un (Telegram Open Network) Mart ayı içinde piyasaya sürülmesi beklenirken TON platformu üzerine kurulu yeni Telegram uygulamasının arayüzü olduğu iddia edilen bir görüntü sızdırıldı.

Telegram videonun orijinal olup olmadığına dair herhangi bir açıklama yapmazken sızan videoya dayanarak Telegram’ın başarılı ve adından söz ettirecek bir çalışmaya imza attığı söylenebilir.

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, TON’u 2019’un ilk yarısında görücüye çıkarmayı istediklerini ifade etmişti.

Bununla beraber Youtube’da yayınlanan bu video birçok şeyi açığa çıkarıyor. Bu arada videonun yayınlandığı “Crypto Pro” adlı anonim Youtube kanalının yalnızca bir video içermesi dikkat çekici.

Video şöyle:

Rus haber organı Kommersant, videoyu ‘sadece birinin GRAM token’ı kullanan bir Telegram Wallet’ın nasıl görünebileceği konusundaki fantezisi’ şeklinde niteledi.

Öte yandan Durov’un ekibinin uzun bir süredir halka resmi kanallara başvurmaksızın bilgi aktarma gibi bir alışkanlığı var. Bu defa 4000’den fazla aboneye sahip analitik kanalının yazarı Marat Kharrasov’u ince görevler için ideal kişi seçmiş olabilirler.

Video neler gösteriyor?

Videoya göre kullanıcıların yerleşik gündelik oyunlar ve uygulamalar kütüphanesi gibi bazı diğer özelliklerin yanı sıra uygulamanın GRAM ödemeleriyle alakalı özel bölümüne erişmek için masaüstünde bulunan bir QR kodu taratması gerekiyor.

Videoda TON üzerine kurulu yeni Telegram’da oyun oynanabileceği, bazı oyunların ücretsiz olduğu, bazılarının da GRAM token’larıyla alınabildiği görülüyor.

Videonun ilerleyen dakikalarında ise kullanıcı, bir canlı yayına bağlanıyor ve canlı yayını gerçekleştiren kişiye uygulamanın sağ alt köşesindeki GRAM simgesine tıklayarak bağış yapıyor. Burada kullanıcılar bağış miktarını ayarlayabiliyor, alıcı taraf için özel ya da halka açık bir mesaj ekleyebiliyor, göndereceği parayı Bitcoin, Ruble ya da Dolar üzerinden hesaplayabiliyor.

Haber: Bitsonline

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl