Türkiye, ilk üniversite Blockchain merkezini açtı

Türkiye'nin üniversite düzeyindeki ilk Blockchain araştırma ve geliştirme merkezi, dün Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde resmen açıldı.

Daily Sabah’ta yer alan habere göre, Türkiye’nin üniversite seviyesinde ilk Blockchain merkezi olan İstanbul Blockchain ve İnovasyon Merkezi (BlockchainIST Center) dün Bahçeşehir Üniversitesi’nde açıldı.

Blockchain alanında akademik çalışmalar yapmak isteyen öğrenciler ve girişimcilerle birlikte çalışacak olan merkez, piyasadaki Blockchain uzmanlık açığını kapatmayı ve Blockchain teknolojisinde dünyayı yakalamayı hedefliyor.

İstanbul Blockchain ve İnovasyon Merkezi’nin yöneticisi Bora Erdamar, Türkiye’den ve dünyadan çok yetkin bir uzman ekibinin Blockchain’de dünya çapında projeler gerçekleştireceğini söyledi.

Erdamar, iş dünyasından birçok önemli şahsiyetle de çalışılacağını ifade etti ve “BlockchainIST projesinin amacı, Türkiye’nin Blockchain teknolojileri alanında bilimsel çalışmaların ve yayınların yapıldığı en önemli ar-ge ve inovasyon merkezi olmaktır. Bu hedef doğrultusunda diğer üniversiteler, iş dünyası ve devlet kurumlarıyla iş birliği içinde olmak çok önemli.” şeklinde konuştu.

İstanbul Blockchain ve İnovasyon Merkezi’ni dünyada saygın bir yere sahip olan ve bu teknolojiyle ilgilenen herkese fayda sağlayan bir merkez haline getirmeyi hedeflediklerinin altını çizen Erdamar, sözlerinin devamında “Bahçeşehir Üniversitesi’nde kurulan İstanbul Blockchain ve İnovasyon Merkezi, ülkemizde bir üniversitede kurulmuş olan ilk araştırma ve inovasyon merkezidir.” dedi.

Erdamar ayrıca Türkiye’nin insanlığı dönüştürecek bu teknolojide öncü ülke olma fırsatına sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Erdamar son olarak, “Türkiye’nin insan kaynaklarını Blockchain’de eğitmeye ve ülkemizin bu alanda dünyada lider olmasını sağlamaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

→ JOHN MCAFEE FİYAT TAHMİNLERİNDE FENA ÇUVALLADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl