Yardımlaşma, şeffaflık ve güven: Uçurtma Projesi faaliyete geçti

Kâr amacı gütmeyen yardımlaşma alanına şeffaflık ve güven getirmeyi, öğrencilere burs sağlamayı hedefleyen Blockchain projesi Uçurtma, faaliyete geçti.

Merkeziyetsizlikten aldığı güç ile yardımlaşma alanına şeffaflık ve güven getiren Uçurtma, artık faaliyetlerine başladı.

Mert Susur, Altuğ Öztürk ve Mustafa Turhan tarafından oluşturulan ve toplamda 9 kişilik bir ekiple ilerleyen Blockchain tabanlı proje, ilk olarak geçen yıl duyurulmuştu. Geçen yıldan bu yana başlatılan çalışmalarda sona gelindi ve platform tamamlanarak yardımlaşmaya aracılık etmeye başladı.

Kâr amacı gütmeyen Uçurtma, ilk etapta Boğaziçi Üniversitesi ve 25 öğrenciye verilecek burslarla başlıyor. İlerleyen dönemde ise tüm Türkiye’de kullanılabilir olacak. Ekip üyeleri, öğrenciler ve sosyal alanda projeleri olan kurum ve derneklerin başarmak istediklerine yardım edebilmeyi umuyor.

Platformun kurucularından Mert Susur, “Uçurtma platformunda iyilik yapmak isteyen herkese kapımız açık. Bunları yaparken de şeffaflığın ve güvenliğin garantisini veriyoruz.” diyor.

Uçurtma, herhangi bir şekilde kâr odaklı hareket etmiyor ve tüm çalışmalar, gönüllük esasına göre yapılıyor. Türk Lirası ile desteklenen stabil kripto para projesi BiLira ise yine kâr amacı gütmeyen bir yaklaşımla Türk Lirası bağışlarının blokzincirine hızlıca kazandırılarak Uçutma’ya aktarılmasına yardımcı oluyor.

Burs başvurusunda bulunmak veya destekçi olmak için Uçurtma’nın internet sitesi ucurtmaprojesi.com ziyaret edilebilir.

Uçurtma ile ilgili en güncel detaylı bilgiler için: https://bit.ly/3dWt2ef

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl