Xiaomi, Blockchain tabanlı WiFi uygulamasını yayınladı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Blockchain tabanlı Xiaomi WiFi Chain isimli uygulamasını App Store'da yayınladı. Uygulama Blockchain teknolojisini kullanıyor ve kullanıcılarına ödül almaları için Mili kazanma şansı sunuyor.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Blockchain tabanlı Xiaomi WiFi Chain isimli yeni uygulamasını App Store’da yayınladı.

Xiaomi’ye göre uygulama Blockchain teknolojisini kullanıyor ve kullanıcılarına ödül almaları için “Mili” kazanma şansı sunuyor.

Kullanıcıların uygulamayı kullanması için yalnızca bir WiFi’a bağlanması gerekiyor. WiFi’a bağlı cihazlar kullanıcılar için büyüme faktörleri sağlıyor. Ne kadar çok cihaz bağlı olursa o kadar fazla büyüme faktörü sağlanmış oluyor. Büyüme faktörü olarak tanımlanan şey ise kullanıcılar için ödülleri satın almak maksadıyla kullanabilecekleri Mili’yi üretebilir. Uygulama şu anda test aşamasında bulunuyor.

Xiaomi, 2012 yılında bir telekomünikasyon sağlayıcısı olarak kuruldu ve şu anda Çin’deki sağlayıcılar arasında 4. sırada yer alıyor. Samsung ve Huawei gibi sanayi devleri Blockchain teknolojisinin kullanımında çok çaba sarf ettiler. Dolayısıyla Xiaomi’nin de bu ekosistem içinde Blockchain geliştirmeye yönelmesi şaşırtıcı değil.

Mili ödüller satın almak için kullanılması yönünden sanal paralar ile benzer bir rol üstleniyor ancak Xiaomi yöneticilerinden Tang Mu’ya göre Mili bir token değil, minimal ve merkezi olmayan bir muhasebe birimi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl