VakıfBank’tan Blockchain hamlesi

Blockchain teknolojisini müşterileriyle buluşturmayı ve teknoloji üzerine çalışmalar yapmayı hedefleyen VakıfBank, Blockchain Türkiye Platformu'na dahil oldu.

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan VakıfBank, Türkiye’de Blockchain teknolojisi üzerine öncü finans kurumlarından biri oldu. Banka, dijital değişim ve dönüşüm süreci kapsamında artık Türkiye’de sürdürülebilir blockchain ekosistemi oluşturulması ve yeni dönem iş yapış biçimlerinin önündeki zorlukların giderilmesi amacıyla oluşturulan Blockchain Türkiye Platformu’nun bir üyesi.

VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, konuyla ilgili yaptığı açıklamada müşterilerine çağdaş bankacılık yöntemleriyle inovatif ürün, hizmet ve çözümler yaratmak üzere yeni bir hamle yaptıklarını söyledi.

‘Blockchain’i müşterilerimizle buluşturmak için çalışıyoruz’

“VakıfBank olarak bankacılık sektöründe dünyadaki değişimi ve dönüşümü herkesten önce fark edebilen bankalardan biriyiz. İçinde bulunduğumuz değişim ve dönüşüm sürecinde başrol dijitalleşmeye ait. Günümüzün rekabetçi koşullarında müşterilerimiz için hızlı ve doğru adımlar atmamızı sağlayan ve VakıfBank’ı tüm paydaşlarıyla dönüşüme hazırlayan Türkiye bankacılık sektörünün en büyük IT dönüşüm projelerinden birini gerçekleştirdik.” diyen Üstünsalih, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi de müşterimizin yanındaki güç olma sorumluluğumuzla Blockchain gibi yeni teknolojik çözümleri müşterimizle buluşturmak ve geliştirmek için çalışıyoruz. Bu çerçevede Blockchain Türkiye Platformu üyeliğimiz önemli bir adım olmuştur. Farklı bilgi ve deneyimlere sahip şirketlerin bir araya geldiği bu platformda yeni bakış açılarıyla fark yaratacak çözümler geliştireceğimize inanıyorum.”

Blockchain Türkiye Platformu’nun halihazırda 42 üyesi bulunuyor. Platforma üye olan bankalar arasında VakıfBank’ın yanı sıra Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Kuveyt Türk, Garanti, Albaraka ve Akbank var. VakıfBank, bu bankalar arasında platformun kamu bankası konumundaki tek üyesi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl