Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Blockchair’in 17 blok zincirini destekleyen arama motoru artık Türkçe

Basın bülteni

Blockchair‘in blok zinciri arama ve analiz motoru artık Türkçe olarak da mevcut. Bugüne kadar 9 dilde hizmet veren internet sitesini Türkçe konuşanlar da ana dillerinde kullanabilecekler. Blockchair, 17 farklı blok zincirini destekliyor.

Blockchair, blok zinciri verilerini herkes için erişilebilir hâle getirmeyi hedefliyor. Chrome ve Firefox uzantılarını bir süre önce devreye alan ve öğrencilere GitHub Öğrenci Geliştirici Paketi aracılığıyla ücretsiz bir API anahtarı sağlayan Blockchair, şimdi de internet sitesini daha fazla insanın erişimine sunabilmek için mümkün olduğunca çok dile çevirmeyi amaçlıyor. Sitenin Türkçe versiyonu, Limenya ve SocioWiser’ın yardımlarıyla tamamlandı.

Blockchair, blok zincirlerinde saklanan her türlü bilgiyi bulmak, sıralamak ve filtrelemek için bir arama ve analiz motoru sunuyor. Adres ve işlem bilgilerinin yanı sıra Blockchair ile OP_RETURN alanında saklanan gömülü metin verilerini bulabilirsiniz. Platform, arama ve analiz araçlarının yanı sıra tüm dünyadan bilim insanları, araştırmacılar, cüzdan geliştiricileri ve borsalar tarafından kullanılan API, Veri Dökümü, Yayın İzleme Sistemi gibi çok çeşitli profesyonel araçlar sunuyor.

Blockchair, İş Geliştirme Müdürü Lucas Roorda, “Hedeflerimizden biri blok zinciri bilgilerini olabildiğince erişilebilir hâle getirmek. Blok zinciri dünyasının keşfi için Türkçe konuşan tüm dostları Blockchair’de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gizliliği önceleyen Blockchair, kullanıcı verilerini toplamıyor ve kullanıcıları takip etmiyor. Herhangi bir kullanıcı verisi, üçüncü taraf uygulamalarla paylaşılmıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl