BlockFi CEO’sundan 25 milyon $ iddiasına yanıt: Doğru değil

Kripto kredi ve faiz verme platformu BlockFi'ın FTX tarafından satın alınacağı ve rakamın da 25 milyon dolar gibi az bir meblağ olduğu iddiası dün özellikle Twitter'da ciddi şekilde konuşulurken, şirketin sessiz kaldığı bir ortamda CEO'dan ise açıklama geldi. Zac Prince, "25 milyon dolar iddiası kesinlikle doğru değil" dedi.

blockfi

Terra LUNA çöküşüyle başlayan ve Bitcoin’de çok büyük bir düşüş hareketinin tetiklenmesiyle devam eden kripto kredi platformlarını iflasa götüren süreçte devreye FTX borsasının girdiği görülüyor. Sam Bankman-Fried öncülüğünde birçok şirketi bünyesine katmak isteyen şirketin son hedefinde ise BlockFi bulunuyor.

25 milyon dolar iddiası…

Geçtiğimiz hafta FTX, BlockFi’a 250 milyon dolarlık bir kredi vermiş ve şirketin zor durumda nefes almasını sağlamıştı. Bu krediden sonra ise, BlockFi’ın satın alınacağı iddia edilmeye başlanmıştı ancak ABD medyasına konuşan bazı kaynaklar, krediden ötürü FTX’in belli bir hisse bölümünü satın alma hakkının olduğunu, ancak bu konuda birçok şirketin girişiminin de bulunduğunu belirtmişlerdi. FTX’in ise daha fazla hisse almak istemesi durumunda kendine düşen hak için 25 milyon dolar ödemesi gerektiği iddia edilmişti.

3 milyar dolardan nerelere…

Dün ise sosyal medyada bu haberler, “FTX, 25 milyon dolara BlockFi’ı satın alacak” şeklinde verilmeye başlandı. 2021 Mart ayında 350 milyon dolar yatırım alan ve 3 milyar dolar değerlemeye ulaşan BlockFi şirketinin 25 milyon dolar gibi küçük bir rakama satın alınacağı haberi sosyal medyada şaşkınlık yaratmıştı.

BlockFi CEO’su Prince: Kesinlikle doğru değil

Konuyla ilgili BlockFi şirketinin sessiz kalması soru işaretlerini artırırken, firma CEO’su Zac Prince ise 25 milyon dolar iddialarının büyümesi üzerine Twitter’dan sessizliğini bozdu ve şunları söyledi:

“Çok fazla piyasa dedikodusu var. Şunu %100 şekilde söyleyebilirim ki, 25 milyon dolara satın alınmayacağız. BlockFi’dan gelen haberler dışındaki bilgilere güvenmemenizi tavsiye ederim”

FTX’in dün Celsius’u “kurtarma plânı” doğrultusunda şirketi satın almak için anlaşma aradığı ancak firmanın bilançosundaki 2 milyar dolarlık boşluk nedeniyle vazgeçtiği iddia edilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl