BlockFi işlemleri durdurdu: Şoktayız ve korkuyoruz

Kripto borç ve faiz verme platformu BlockFi da FTX'in içinde bulunduğu durumdan olumsuz etkilenen şirketlere eklendi. Platformu çekim işlemlerini durduğunu açıklarken, "Şoktayız ve korkuyoruz. Olanları biz de Twitter'dan öğrendik" şeklinde bir duyuru yapması da dikkat çekti.

Terra LUNA çöküşünden olumsuz etkilenen kuruluşlardan biri olan ve daha sonra FTX-Alameda ikilisi tarafından “iflastan kurtarılan” BlockFi, şimdi bir kez daha, kendini kurtaranların iflasın eşiğine gelmesiyle kötü zamanlardan geçiyor.

Şirket TSİ bu sabaha karşı yaptığı açıklamayla platformdan çekim işlemlerini durduğunu duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“FTX ve Alameda ekseninde yaşananlardan ötürü şoktayız ve korkuyoruz. Tüm dünya gibi biz de olanları Twitter’dan öğrendik. FTX, FTX US ve Alameda çerçevesindeki şeffaflık eksikliği faaliyetlerimizi normal seviyede yürütmemizi engelliyor. İlk önceliğimiz her zaman olduğu gibi müşterilerin çıkarlarını korumak olacaktır. Şeffaflık konusunda bir gelişme olana kadar platformun faaliyetlerini kısıtlıyoruz ve müşteri çekimlerini de durduruyoruz. En kısa sürede daha fazla detay vereceğiz. Müşterilerimizden BlockFi’ın genel ve faiz hesaplarına fon yatırmamalarını talep ediyoruz”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl