BlockFi, resmen iflas başvurusunda bulundu

FTX'in iflası, bir başka kripto para şirketinin daha çöküşüne yol açtı. Kripto paralardaki değer kaybı sebebiyle likidite sıkışıklığına giren BlockFi, resmen iflas başvurusunu duyurdu.

blockfi

Kripto para borsası FTX’in çöküşünün ardından iflas başvurusunda bulunan son kripto para şirketi BlockFi oldu. Yapılan resmi açıklamaya göre BlockFi, iflas kanununun 11. maddesi kapsamında iflas koruma başvurusu gerçekleştirdi.

Alacaklılar arasında SEC de var

Belgeler, BlockFi’ın 100 binden fazla alacaklısı olduğunu gösterdi. Bu alacaklılar arasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da var. ABD’li şirketin SEC’ye 30 milyon dolar borçlu olduğu öğrenildi. SEC, şubat ayında BlockFi’a 100 milyon dolar ceza vermişti.

Ayrıca şirket, kasasında 256 milyon 900 bin dolar nakit bulunduğunu, bu miktarın yeniden yapılanma sürecinde operasyonları desteklemek için yeterli olmasının beklendiğini bildirdi. BlockFi, giderleri önemli ölçüde azaltmak için işten çıkarmalara da gidecek. Tüm bu süreçte platform hizmet vermeyi durdurmaya devam edecek.

Para çekme işlemlerini durdurmuştu

Kullanıcıların platforma yatırdıkları para üzerinden getiri elde etmelerini sağlayan BlockFi, ilk olarak FTX’in iflas başvurusunda bulunduğu gün olan 11 Kasım’da para çekme işlemlerini durdurmuştu.  Şirket, o tarihte paylaştığı bir duyuruda, “Dünyanın geri kalanı gibi biz de bu durumu Twitter aracılığıyla öğrendik. FTX ve Alameda ile ilgili haberler karşısında şoke olduk ve dehşete düştük.” İfadelerini kullanmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl