BlockFi, kredi platformunu tasfiye etmek için harekete geçti

İflas eden kripto kredi şirketi BlockFi, işletmenin satışının alacaklılar için anlamlı bir değer yaratmayabileceğine dair karar verdiğini açıkladı. BlockFi, borç verme platformunu tasfiye etmeyi ve alacaklılara fon dağıtmayı planlıyor.

blockfi

İflas eden kripto kredi şirketi BlockFi, platformunu tasfiye etmeye karar verdi. Bu karar, işletmenin mülkiyetinin yeni bir kuruluşa devredilmesinin alacaklıları için yeterli değer sağlamayacağının belirlenmesinin ardından alındı.

“Şirketin satışı önemli bir değer getirmeyebilir”

İflas eden şirketin avukatlarına göre, şirketin satışı, son yasal değişiklikler ve diğer faktörler nedeniyle önemli bir değer sağlamayabilir.

BlockFi’ın yasal temsilcileri, BlockFi platformunun satışının, alacaklıların yararına uygun ve değeri maksimize eden bir işlemle sonuçlanmayacağını belirtti. Avukatlar ayrıca, “Borçlular, varlıklarını planın şartlarına uygun olarak alacaklılara dağıtacakları ve daha sonra işlerini tasfiye edecekleri ‘Kendi Kendini Tasfiye İşlemi’ ile ilerliyorlar.” diye yazdı. Önerilen planın uygulanabilmesi için önce iflas mahkemesinin onayı gerekiyor.

BlockFi, FTX’in çöküşünün ardından geçtiğimiz kasım ayında iflas koruma başvurusunda bulunmuştu. O zamandan beri, kripto para madenciliği de dahil olmak üzere ticari faaliyetlerinin değerli kısımlarını satmak için çalışıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl