İflas eden kripto şirketi BlockFi’a hakimden satış onayı

Önce Terra LUNA çöküşü daha sonra da FTX iflası nedeniyle batan kripto faiz ve kredi platformu BlockFi, madencilik ekipmanlarının açık artırma usulü satışı için hakimden onay aldı.

blockfi

İflas mahkemesi devam eden BlockFi şirketi, madencilik ekipman ve varlıklarının satışı için dava hakimi Michael Kaplan’dan onay aldı. Şirket avukatı Francis Petrie konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ekipmanlarla ilgilenen şirketlerin 20 Şubat gününe kadar teklif verebileceklerini söyledi. Açık artırma ise tekliflerin verilmesinden bir hafta sonra başlayacak.

Ancak BlockFi satışlar için son olarak mahkemeden bir onay daha almak zorunda kalacak. Beklenildiği şekilde fiyat alınmayan ekipman ve varlıklar ise, iflas davası sürecinde yer almaya devam edecek.

BlockFi, özellikle son dönemde yaşanan kripto para yükselişleriyle daha da değerlenen ekipmanların fiyatlarındaki artışlardan yararlanmak istiyor.

Hatırlanacağı üzere şirket geçtiğimiz hafta, Bitcoin madencilik ekipmanları teminatlı olan 160 milyon dolarlık kredi borcunu satışa çıkardığını duyurmuştu. Firma kasım ayındaki iflas başvurusunun ardından da 239 milyon dolarlık kripto para satışı yapmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl