Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin ve kripto para uygulaması Blockfolio hack’lendi: “Fonlar güvende”

blockfolio

Son dönemde kripto paraların ciddi şekilde ön plâna çıkmalarıyla bu sektördeki siber saldırıların sayısı da arttı. Borsalar, DeFi ürünlerinin sistemleri derken şimdi de kripto para cüzdan uygulaması Blockfolio’nun sinyal sistemine siber saldırıda bulunuldu. Hack olayının sadece sinyal ve bildirim sistemiyle sınırlı olduğu belirtildi.

Kullanıcılar, Blockfolio’ya bir saldırı olduğunu gelen alakasız bildirimlerle fark ettiler.

Firma’nın resmi Twitter hesabından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“Bugün Blockfolio’da yayınlanan saldırgan mesajlardan ötürü çok üzgünüz. En kısa sürede sorunu çözeceğiz. Fonlar, işlemler ve diğer uygulamalar risk altında değildir. Saldırı sonucunda sadece bilgilendirme sistemi etkilenmiştir.”

Blockfolio’nun bağlı olduğu kuruluş olan FTX borsası CEO’su Sam Bankman-Fried da siber saldırıyla ilgili Twitter’dan çok üzgün olduğunu ancak şu anda fonların hiçbir şekilde risk altında olmadığını belirtti:

“Blockfolio’daki mesajlar için şu anda çok üzgünüm. İşlemler, fonlar ve fonlarla ilgili diğer uygulamalar risk altında değil. Bu uygulamalar, FTX standartlarına uygun olarak ayrı bir sistemde korunmaktadır. Saldırıdan etkilenen bölüm; haber, sinyal ve gösterimle ilgili taraftı.

Önümüzdeki ay, trade işlemlerine bağlı olmayan eski sistem uygulamalarla ilgili olan bölümleri FTX standartlarına getirmek için güvenlik konusunda bir kontrol başlatacağım.

Blockfolio’da bu hafta işlem yapan her kullanıcıya ve yeni kayıt olanlara 10 dolar ödül veriyoruz. Eğer bildirimlerden etkilenen kullanıcılarımız varsa, onlar da bu ödül sistemine dahil edileceklerdir.

Hiçbir Blockfolio çalışanı böyle bir durumun yaşanmasını istemez. Ancak ürünlerimiz için hepimiz sorumluyuz ve bu durumu düzeltmek için her şeyi yapacağız. Bugün ayrıca Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği ACLU’ya da bazı çalışanlarımızla birlikte bağışta bulunacağız.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl