İlk müşterisi Fidelity: Blockstream’den devasa Bitcoin madencilik tesisleri

Blockchain teknolojileri şirketi Blockstream, ABD ve Kanada'da dev Bitcoin madencilik tesisleri konuşlandırdığını açıkladı.

Forbes’ta yer alan habere göre, Blockchain teknoloji şirketi Blockstream, dün Kanada’nın Quebec eyaleti ile ABD’nin Georgia eyaletinde konuşlu büyük madencilik tesisleriyle alakalı detayları gün yüzüne çıkardı. Tesisler, toplamda 300 megawatt’lık enerji kapasitesine sahip ve şu anda şirketin kendi madencilik faaliyetlerine ek olarak kurumsal düzeyde madencilik faaliyetlerine de ev sahipliği yapmak için hazırlar.

Blockstream, gelecekte kapılarını daha küçük ölçekli madencilere de açmayı planlıyor. Şu anda şirketin aktif müşterileri arasında Fidelity ve LinkedIn’in kurucusu Reid Hoffman bulunuyor.

Kapasiteleri neredeyse ağın %10’una eşit

Blockstream’in madencilik tesislerinin büyüklüğü, göz ardı edilebilecek cinsten değil. Blockstream CSO’su Samson Mow’a göre, tesisler son teknoloji ASIC madencilik cihazı ile tam kapasitede kullanıldığı takdirde kabaca 6 exahash’lik bir Bitcoin madencilik gücüne ulaşabiliyorlar. BitInfoCharts, bunun Bitcoin’in toplam hash rate’inin %10’una eşit olduğunu gösteriyor.

Blockstream’in madencilik tesislerine ek olarak BetterHash protokolü ile bireysel madencilerin elini güçlendirmeye odaklanan ilk madencilik havuzunu da yakında açacağı belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl