Yeni açılan balina cüzdanları bir altcoin’e yoğunlaştı

Balinalar son bir haftada Chainlink (LINK) almayı tercih ediyor. Zincir üstü verilere göre yeni açılan 54 cüzdan 1 haftada 30 milyon dolarlık LINK alımı yaptı.

Kripto para piyasaları Ether spot ETF’lerinin ABD’de işlemlere açılmasını beklerken, Ether tabanlı LINK de balinaların, özellikle son 1 haftadaki tercihi oldu. Lookonchain’in verdiği bilgiye göre büyük kurumlara ya da balinalara ait olan ve aynı zamanda yeni açılmış 54 adet cüzdan son 1 haftada 30 milyon dolarlık 2.1 milyon adet LINK alımı yaptı.

Tokenizasyon ile birlikte ilgi büyüdü

Özellikle son 1 yılda tokenizasyon alanındaki çalışmalarıyla ses getiren ve yatırımcı kitlesini büyüten Chainlink (LINK) geçtiğimiz sene bu dönemki 4-5 dolarlık seviyelerinden, mart ayında 21 dolara kadar yükselmişti. Birçok altcoin, Bitcoin’deki sert yükselişe eşlik edemezken, merkeziyetsiz “oracle” coin’i ise bunu yapan nadir sayıdaki token’dan biriydi.

Chainlink’in Çapraz Zincir Birlikteçalışabilirlik Protokolü (CCIP) kullanılarak geçen sene SWIFT’in de dahil olduğu birçok önemli deneme ve test başarıyla sonuçlanmıştı. Bu denemelerin ardından da LINK için fiyat artışı gelmişti.

CCIP, farklı blok zincirleri arasında değer transferinin kolay ve hızlı şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu şekilde gerçek dünya varlıklarının tokenize edilmiş karşılıklarının da dijital dünyaya girmesi ve büyük kalabalıklara ulaştırılması hedefleniyor.

LINK, haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 14.5 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl