Mike McGlone: Bitcoin’de 60 bin dolar, 20 binden daha olası

Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, Çin'in kripto madenciliğini yasaklaması ve yükselen değer olarak görülmeye başlayan dolar destekli sabit coin'ler hakkında konuştu. McGlone, Bitcoin'i yasaklamanın Çin'in son yıllardaki yükselişini durdurabileceğini belirtti. McGlone ayrıca Bitcoin fiyatının 60 bin dolar direncine gitme olasılığının, 20 bin dolar desteğine inme olasılığından daha fazla olduğunu belirtiyor.

bitcoin

Twitter’dan gündemi değerlendiren Bloomberg stratejisiti, Çin’in kripto paralara olan yasak politikasının, ülkenin son yıllardaki ekonomik yükselişini durdurabileceğini söyledi.

“Sana iyi şanslar Çin!”

McGlone, hesabından doların dijitalleşmesinin yükselişine dair bir grafik paylaştı. Başarılı analist ayrıca piyasadaki en değerli sabit coin’leri de paylaştı ve USDT, USDC ile BUSD’nin fazla kullanımına işaret etti:

“Hey Çin? Tüm bu grafiklerle sana iyi şanslar!

ABD doları ve Bitcoin’in değeri artarken, Çin’in açık kaynak yazılımı olan kripto varlıkları reddetmesi, ülkenin ekonomik büyümesini durdurabilir.”

“20 bin yerine 60 bin dolar…”

Bloomberg’in bir başka başarılı analisti olan ETF uzmanı Eric Balchunas da Mike McGlone’un raporundan fiyatla ilgili olan bir kısmı paylaştı. Rapordaki ilgili kısımda McGlone, Bitcoin fiyatının 60 bin dolar direncine gitme olasılığının, 20 bin dolar desteğine inme olasılığından daha fazla olduğunu belirtiyor.

Başarılı analist, kısa süre önce de aynı yorumu 100 bin dolar seviyesi için yapmıştı.

Madenciler Çin’de kaçışta

Bilindiği üzere Mayıs ayında Çin başkan yardımcısı Liu He, kripto para amdencilerine karşı sert tedbirler alınacağını belirtmişti. Bu tarihten sonra ise ülkede adeta kripto para madencisi avı başlamış ve tüm tesisler kapatılmış ya da onlara gönderilen elektrik kesilmişti.

Bitmain, Canaan gibi şirketler ise ülke dışına çıkarak operasyonlarına şu anda Kuzey Amerika bölgesi, Rusya ve Kazakistan’da devam ediyor.

Liu He’nin madenciler hakkındaki açıklamasından kısa süre önce de Tesla CEO’su Elon Musk, 13 Mayıs’ta şirketinin Bitcoin ile araç satış kararından vazgeçtiğini açıklamıştı. Bu duyurunun ardından BTC fiyatı 55 bin dolar seviyesinden 45 bin seviyelerine düşmüştü.

Elon Musk çarşamba günkü The B Word etkinliğinde ise önümüzdeki dönemde Tesla’nın yeniden Bitcoin ile araç satışına başlayabileceğini belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl