Bloomberg analisti McGlone’dan Bitcoin için yine 100 bin dolar vurgusu

ABD finans medyasının önemli kuruluşu Bloomberg'in baş emtia stratejisti Mike McGlone, geçmişteki yorumlarında olduğu gibi Bitcoin'in 100 bin dolara gidişinin sadece zaman meselesi olduğunu belirtti. McGlone, artan benimsenme ve kısıtlı arz dolayısıyla Bitcoin'in mutlaka 100 bin doları aşacağını söyledi. McGlone ayrıca şu an içinde bulunduğumuz durumun 1929 krizine giden yola benzediğini de söyledi.

Özellikle 2021 yılındaki boğa sezonu öncesinde Bitcoin’in 50 bin dolara gideceğini belirttiği yorumlarıyla dikkat çeken ve bu tahmininde de yanılmayan Bloomberg stratejisti Mike McGlone, katıldığı bir yayında Bitcoin2deki fiyat hareketini yorumladı.

“1929’a benziyor”

Yorumlarına Fed’in tarihindeki en sert adımlarından birini attığını belirterek başlayan McGlone, “Avrupa kesinlikle ama Çin de büyük ihtimalle resesyone doğru gidiyor. Diğer merkez bankaları Fed’e yetişmeye çalışıyor. Herkes faiz artırıyor. Bu durum 1929’a benzer bir senaryo diyebiliriz. Fed eskisi gibi rahat şekilde parasal genişleme yapamayacak. Şu anda bunu yapmasını beklemiyorum. Zaman alacak. Sıkılaştırmayı bırakması için bir neden gerekecek. Ancak şunu söyleyelim eskisi gibi hiçbir zaman parasal genişleme yapamayacaklar. Fed artık ders aldı. Yavaş ilerliyorlar. Çok kolay parasal genişlemelerin ardından çok büyük düşüşler geldi. Ve biz son olarak çok büyük ve tarihi yükselişler yaşadık.” dedi.

“Ayı sezonları herkesten para alır”

Petrolün de dahil olduğu birçok emtia hisse senetleri piyasalarını takip ettiğini belirten başarılı analist ayı sezonlarında yapacak fazla şeyin olmadığını söyledi:

“Tüm korelasyonlar S&P 500’e dayanmaya başladı. Tahviller bile… Şu anda çok önemli bir deflasyonist resesyone doğru gittiğimizi düşünüyorum. Bu durum doları daha da güçlendirecek ve tabii ki emtialar için de kötü olacak. Ayı sezonları böyledir. İnsanalrdan, herkesten para alır. Nakit en güçlü varlıktır”

“Altının ileri gitmesi zaman meselesi…”

Küresel resesyonun net ve açık şekilde karşımıza çıkacağı güne kadar kolay dönemlerden geçilmeyeceğini belirten Bloomberg stratejisti, bu dönemin sonrasında ise Bitcoin ve altının ön plâna çıkacağını belirtti:

“Resesyondan ötürü enflasyon belki de Kovid öncesi duruma gelecek. Bu durum piyasalarda bir rahatlatma yaşatabilir. Piyaslar, ‘Evet Fed artık faiz artırmayacak’ diye düşünecektir. Deflasyonit kırılım yaşandıktan sonra altın artmaya başlayacaktır. Altının ileri gitmesi de zaman meselesi… Bitcoin için de aynısını düşünüyorum”

“Bitcoin 100 bin dolara gidecek”

Bitcoin’de önümzüdeki 5 ve 10 yıl içinde çok ciddi artışlar geleceğini belirten McGlone, en büyük kripto paranın da 100.000 dolar sınırını mutlaka aşacağını belirtti ve şunları söyledi:

“Las Vegas’taki Webex konferansından yeni geldim. Oradaki durum tam da beklediğim gibiydi. Herkesten büyük ilgi vardı. Dünya artık dijitalleşiyor. Benimsenme hızla artıyor. Önümzüdeki 5 ilâ 10 yıl içinde ciddi artışlar olacaktır. Fiyata gelecek olursak, 2018’de 5 bin dolar civarında bir toplanma olmuştu. Sonra 3 bin dolara kadar düştü. Şimdi de 19-20 bin dolardayız. Benim için iki durumun neredeyse hiçbir farkı yok. 100 bin dolar, daha önce de söylediğim gibi sadece zaman meselesi… İnsnalar artık Bitcoin’in bu yarışta en hızlı at olduğunu biliyor. Teknoloji hızla artıyor. Regülatörler artık dolara sabit olan coin’leri konuşuyor. Bu teknoloji doları bir değişim aracı olarak kabul etti. Bitcoin ve Ethereum satıldığında dolara sabit coin’lere çevriliyor. Otoriter sistemler bu teknolojiye adapte olmak istemiyor ama ABD olacaktır. Çin engellemeye çalıştı ve ne oldu? Asyalılar şimdi telefonlarından Bitcoin almaya çalışıyorlar”

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl