Bloomberg analistleri Bitcoin spot ETF onay bahislerini yüzde 65’e çıkardılar

Bloomberg'in iki ünlü analisti James Seyffart ve Eric Balchunas son raporlarında 2023 yılı içinde bir spot Bitcoin ETF onayı ihtimallerini yüzde 65'e çıkardıklarını belirttiler. Analistler ayrıca birkaç ay önce kendilerine göre bu oranın yüzde 1 olduğunu dile getirdiler.

Bloomberg analisti James Seyffart, sabah saatlerinde aktardığı Ethereum vadeli ETF başvurularının ardından önemli bir değerlendirmede daha bulundu.

Yüzde 1’den yüzde 65’e çıkardılar

Bloomberg’in ETF analisti olan Eric Balchunas ile birlikte ortak bir rapor yazan Seyffart, 2023 yılı içinde bir spot Bitcoin onayı çıkma ihtimalini yüzde 65’e yükselttiklerini söyledi:

“Son yaşanan olaylar ve Eric Balchunas ile elde ettiğimiz bilgiler çerçevesinde bu sene bir spot Bitcoin ETF onaylanma oranını %65’e çıkardık. Bu oran birkaç hafta önce yüzde 50, birkaç ay önce ise yüzde 1’di”

Değerlendirmede Gary Gensler’ın SEC’deki rolünü her geçen gün daha da önemsizleştirdiği belirtilirken, ayrıca Demokratların da, Gensler’ın sürekli ETF’leri reddetmesine tepki göstermeye başladıkları ifade edildi.

“ETF’ler üst üste kabul edilebilir”

SEC’nin bir “Bitcoin borsası” olarak son yaptığı yorumlarda Coinbase’e aslında üstü kapalı olarak onay verdiğini dile getiren analistler, Grayscale’in SEC karşısında dava kazanma ihtimalinin de hiç az olmadığını söylediler ve şu ifadeleri kullandılar:

“Bizim beklediğimiz üzere SEC, Grayscale karşısında davayı kaybederse bu durum Bitcoin ETF başvurularının üst üste kabul edildiği bir dalga yaratabilir”

Bloomberg analistleri ayrıca, BlackRock’ın ETF başvurusunun da SEC üzerinde baskı oluşturacağını belirttiler.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl