Bloomberg stratejisti McGlone: Bitcoin, tarihi bir boğa piyasasına girebilir

ABD ve dünyanın en önemli finans kurumlarından biri olan Bloomberg'in baş emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin hakıındaki olumlu beklentilerini sürdürüyor. McGlone son olarak en büyük kripto paranın, tarihin en büyük boğa piyasalarından birine girebileceğini belirtti.

Daha önce birçok kez Bitcoin için pozitif tahminlerde bulunan, ancak 2021 yaz aylarındaki düşüşlerde “Btcoin’in 100 bin dolara gitme ihtimali, 20 bin dolara düşme ihtimalinden daha fazla” diyerek bu anlamda yanılan Mke McGlone, yine boğa öngörüsünde bulundu.

“Bitcoin benimsenmesi yükselerek devam edecek”

Aktif olarak kullandığı Twitter hesabından, Bitcoin ve petrol fiyat gidişatını kıyaslayan bir grafik paylaşan McGlone şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin, yılın ikinci yarısına başlarken görece çok ucuz bir şekilde en büyük boğa piyasalarından birine hazırlanıyor olabilir. Ya da ham petrolde olduğu gibi, kripto, tamamen gereksiz bir süreç geçirmiş ve başarısız olmuş bir deney haline dönüşebilir. Ancak bizim görüşümüz Bitcoin benimsenmesinin yükselerek devam edeceği yönündedir”

Dip seviyesi olarak görmüştü

McGlone son olarak Haziran ayında da yine Twitter’dan bir Bitcoin değerlendirmesi yapmış ve, 20 bin dolarlık seviyenin, geçmişin 5 bin dolarlık seviyesiyle denk gelebileceğini söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl