BMW Blockchain stratejisini belirlemek için gaza basıyor

BMW, yeni bir startup hızlandırma programı duyurusuyla birlikte Blockchain stratejisini belilrlemek için yeni adımlar attı.

Otomobil üreticisi BMW, yeni bir startup hızlandırma programı duyurusuyla birlikte Blockchain stratejisini tanımlamak için yeni adımlar attı.

Bu hareket ile BMW Blockchain stratejisini düzene sokmayı umuyor.

Blockchain tabanlı iki önerinin ilki, yeni bir dijital cüzdan yaratan Supermoney’den geldi. Müşterilerin QR kodlarını kullanarak online ve mağaza satın alımları için bir platform sağladığı iddia ediliyor.

İkinci öneri ise Bloom’dan geldi. Kredi geçmişini doğrulamak için Blockchain’in ilkelerinden yaralanılacağı ve bir sunucuda ham verileri saklamadan müşteri kimliğinin oluşturulabileceği ifade edildi.

Bunlar diğer 4 startup ile birlikte ‘BMW Finansal Hizmetler İşbirliği Lab’ olarak bilinen 10 haftalık bir hızlandırıcı programın parçası olacak. Ne yazık ki otomotiv üreticisi bu sürecin sona ermesinin ardından işlerin nasıl ilerleyeceği konusunda açık bir tutum sergilemedi. BMW’nin teknolojiyi kendi araçları ve hizmetlerinde kabul edip edemeyeceği de belli değil.

BMW Finansal Hizmetler’in BMW Group’un muhasebe, leasing ve finansman ürünlerinin dağıtımından sorumlu özel bir dalı olduğunu bilmek gerek.

İki önerinin niteliklerine bakıldığında BMW’nin Blockchain’i finans bölümünde uygulanmasına odaklandığı anlaşılıyor.

→ ICO’LAR AĞUSTOS AYINDA ADETA NAL TOPLADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl