BNB Chain saldırısı hacker’ı için çember daralıyor: CZ açıkladı

Bu ay başında yaşanan BNB Chain saldırısıyla ilgili Binance borsası CEO'su Changpeng Zhao'dan önemli bir açıklama geldi. "CZ" bazı devlet kurumlarıyla yaptıkları ortak çalışmalar sonucunda hacker'ın kimliğini belirlemeye çok yaklaştıklarını söyledi.

Binance’in dünyaca ünlü CEO’su Changpeng Zhao ABD medyasının ekonomi kanalı CNBC’de katıldığı programda BNB Chain saldırısı ve regülasyonlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Kimliğini bulmaya yaklaşıyoruz”

Sorulan 570 milyon dolarlık hack saldırısı sorusu için Binance borsasının hack’lenmediği vurgusunu yapan CZ şunları söyledi:

“İlk olarak şu düzeltmeyi yapalım. Hack’lenen Binance borsası değil, iki blok zinciri arasında görev yapan BNB Chain köprüsü… Saldırının ardından çalınan miktarın büyük kısmını dondurmayı başardık. Dolayısıyla rakamın çok daha küçük olduğunu söyleyebiliriz. Kanun uygulayıcı kurumlarla yaptığımız çalışmalar sonucunda hacker’ın kimliğini bulmaya çok yaklaştık. Bize saldırganın kim olabileceği konusunda önemli bilgiler verdiler. Bu anlamda çember daralıyor diyebiliriz. Arama açlışmaları hala devam ediyor. Kanun uygulayıcılarla çalışmak bu alanı daha fazla koruyacaktır”

“Regülasyonlar sert olursa endüstri ölür!”

Programda regülasyon sorularıyla da karşılaşan CZ, daha önce yaptıklarını benzer açıklamalarda bulundu ve regülasyonlara uyma konusunda çalıştıklarını ancak bunun mutlaka bir dengesinin bulunması gerektiğini belirtti:

“Regülasyonlarda netlik olması bu piyasanın büyümesi açısından çok önemli. Ancak regülasyonlar gelirken müşteriler ve kullanıcılar da korunmalı… Regülasyonlar çok sert olursa, endüstri ölür. Çok zayıf olursa da dolandırıcıların sayısı çok fazla olur. Buradaki denge mutlaka bulunmalı”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl