BNB’de yakım işlemi tamam: 414 milyon dolarlık BNB yakıldı

Çeyrek dönem BNB yakım işlemi tamamlandı ve yakım sırasında 444 milyon dolar değerinde 1.9 milyon BNB, dolaşımdan çıkarıldı.

Binance, çeyrek dönemlik token yakımını tamamladı. Buna göre, bugün 1 milyon 959 bin 595 BNB dolaşımdan çıkarıldı. Mevcut fiyatlarla bu miktar, 414 milyon 200 bin dolara karşılık geliyor. Yakım sırasında ise 444 milyon dolar değerindeydi.

Bilindiği üzere Binance ve BNB’nin piyasaya sürüldüğü 2017’de 100 milyon BNB’nin aşama halinde dolaşımdan çıkarılacağı vadedilmişti. Bu, toplam arzın yarısına denk geliyor.

Yapılan son yakım işleminin ardından açıklamalarda bulunan Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Binance’te odak noktamız, her zaman ekosistemin büyümesini desteklemek olmuştur. Yaşanılan düşüşler ve piyasa döngüleri sırasında hedefimiz, benimsemeyi ve altyapı büyümesini teşvik etmek için endüstri ve projelere yatırım yapmaya, geliştirmeye devam etmektir.” dedi.

1.9 milyon BNB’nin daha dolaşımdan çıkarılmasıyla beraber dolaşımdaki BNB sayısı, yaklaşık 163 milyona geriledi. Bugüne kadar 36 milyondan fazla BNB yakıldı. BNB, TSİ 16.38 itibari ile 218 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl