Kripto paralar 2022 ve 2023 yılını sakin geçirse de yükseliş yaşayan kripto para projelerinin varlığından söz etmek mümkün. Bu projelerden birisi de Bancor Network olarak karşımıza çıkıyor. Peki BNT Coin nedir? Bancor Network’ün amacı ve projesi nedir?

Bancor Network nedir?

Bancor, merkezi olmayan ve açık kaynaklı protokollerden meydana gelen bir ekosistemle kullanıcılara kripto para ticareti yapma imkanı sunan bir kripto para projesidir.

Bancor’un ana amacı, zincir üstü ticareti ve likiditeyi kolaylaştırmak ve desteklemektir.

Biraz daha açıklayıcı olmak gerekirse Bancor Network’ü, birbiriyle otomatik olarak ticaret yapabilen dijital cüzdanlardan oluşan bir sistem olarak tanımlayabiliriz.

Okumadan geçmeyin! | 2024 Bitcoin tahminleri

Bu sistem, kullanıcılara düşük maliyetle ve hızlı bir şekilde kripto para alıp satma imkanı sunar. Aynı zamanda, sadece tek bir tarafından yatırım yapılabilen likidite havuzları oluşturmayı ve bu havuzların güvende olmasını sağlar.

Bancor’un Merkezi Olmayan Ticaret Protokolü: Carbon

Bancor’un ana protokolü olan Carbon, kullanıcılara otomatik ticaret stratejileri oluşturma şansı tanır. Nasıl mı? Kullanıcılar, Carbon üzerinden özel zincir üstü limit emirleri ve aralık emirleri oluşturabilir.

Böylece otomatik düşük alım ve yüksek satış stratejilerini hayata geçirebilirler. Carbon’un bu özelliği, kripto ticaretinde yeni bir dönemi temsil ediyor.

Tasarımı itibarıyla, Carbon üzerinde oluşturulan emirler geri alınamaz. Ancak bu emirler, zincir üzerinde kolaylıkla düzenlenebilir.

Ayrıca, MEV sandviç saldırılarına karşı oldukça dayanıklıdır. Bu, kullanıcılara ticarette benzersiz bir kontrol ve otomasyon sağlar.

Fast Lane: Arbitrajın Yeni Adı

Bancor ekosistemi sadece Carbon ile sınırlı değil. Ayrı bir protokol olan Fast Lane, kullanıcılara Bancor ile diğer zincir üstü, borsalar arasında arbitraj yapma imkanı sunar. Bu sayede, kullanıcılar arbitraj karlarını Bancor ekosistemine geri aktarabilirler.

BancorDAO ve Yönetim

Bancor ekosisteminin yönetimi, stake edilmiş BNT aracılığıyla BancorDAO tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu, ekosistemin daha demokratik ve katılımcı bir yönetim anlayışına sahip olduğunu gösterir.

BNT Coin nedir?

BNT Coin, Bancor platformunun merkezinde yer alan ana kripto para birimidir ve ağ içindeki işlemler için kullanılırken, likidite havuzlarına kripto fon eklemeye teşvik eden bir araç olarak da işlev görür.

BNT Coin ne işe yarar?

BNT Coin, Bancor ekosisteminde likidite sağlama, kripto para takas işlemlerinde köprü görevi görme ve kullanıcılarına likidite havuzlarına kripto fon eklemeleri için teşvikler sunma gibi önemli işlere yaramaktadır.

Bu sayede Bancor platformundaki işlemlerin sorunsuz ve etkili bir şekilde gerçekleşmesine olanak tanır.

BNT Coin sahibi kim?

BNT Coin’in sahibi Bancor projesidir, bu proje Galia ve Guy Benartzi tarafından ortaklaşa kurulmuştur. Ayrıca, projenin yatırımcıları arasında Draper Fisher Jurvetson yatırım firmasının ortağı Tim Draper da bulunmaktadır.

BNT Coin projesi

Protokolün misyonu, merkezi olmayan ticarete ve getiriye basit ve güvenli bir şekilde erişimi kolaylaştırmaktır. 2017 yılında piyasaya sürülen Bancor, ilk DeFi (Merkeziyetsiz Finans) protokollerinden birisidir.

BNT Coin Arzı Nedir?

BNT Coin’in dolaşımdaki arzı 142,94 milyon BNT’dir. Toplamda ise 161,2 milyon BNT arzı bulunmaktadır.

BNT Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

BNT Coin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi 19 Haziran 2017 tarihinde 23,73$ olarak kaydedilmiştir.

BNT Coin En Düşük Kaçı Gördü?

BNT Coin’in tüm zamanların en düşük seviyesi 13 Mart 2020 tarihinde 0,1174$ olarak kaydedilmiştir. Bu seviyeden itibaren yüzde 421,04 artış göstermiştir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl