Bob Lee suikastı şüphelisi teknoloji şirketi sahibi çıktı!

Geçtiğimiz hafta yürüyüş yaptığı esnada San Francisco'da barbarca bıçaklanarak öldürülen CashApp kurucularından Bob Lee'nin katiliyle ilgili polis bir şüpheliyi yakaladı ve gözaltına aldı. Şüphelinin kimliği ise şaşkınlık yarattı.

Eski adı Square olan Block şirketinin teknoloji yöneticisi ve CashApp’in kurucularından olan Bob Lee’nin vahşice öldürülmesinin ardından yaklaşık 10 gündür çalışmalarını sürdüren San Francisco polisi sonunda bir şüpheliyi yakaladı.

4 Nisan günü vahşice ve birden fazla kez bıçaklanarak öldürülen 43 yaşındaki Bob Lee’nin katili olarak 38 yaşındaki Nima Momeni dün gözaltına alındı. Lee’nin öldürüldüğü San Francisco’ya çok yakın olan Emeryville bölgesinde yaşadığı tespit edilen Momeni’nin LinkedIn profili bakıldığında ise bir teknoloji şirketi sahibi olduğu görülüyor.

Expand IT adındaki şirket, kendisini teknoloji ve yazılım güvenliği firması olarak tanıtırken, bölgedeki bazı startup’lara ve finansla ilgilenen kişilere destek sağlıyor.

ABD medyasındaki haberlere göre Momeni dün yerel saatle 9.19’da polis tarafından gözaltına alındı ve şu anda tutukluluk hali devam ediyor. Konuyla ilgili başka bir detay ise paylaşılmıyor.

Bob Lee’nin öldürülmesi kripto para topluluğu dışında ABD’de iş dünyasında da büyük şok  yaratmıştı. Lee’nin eski çalışma arkadaşı Jack Dorsey’nin yanı sıra Elon Musk da San Francisco’da gittikçe artan suç olaylarına tepki göstermişti. Şehir, her geçen gün artan hırsızlık olaylarına ek olarak uyuşturucu kullanım oranının da yükselmesiyle biliniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl