Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Venezuela Bolivarı, artık sadece 1 satoshi değerinde

Venezuela’da hiperenflasyon giderek derinleşiyor. Yaşanan ekonomik kriz o kadar büyük ki bir Venezuela Bolivarı, şu anda sadece bir satoshi değerinde. Şu anda LocalBitcoins’deki verilere göre ülkede bir Bitcoin’in fiyatı 105 milyon Bolivar civarında. Bu durum, Venezuela Bolivarı’nı satoshi ile eşitliyor. Her ikisi de yaklaşık olarak 0.00004$ değerinde. Enflasyon oranı yüzde 2000 Venezuela’da halk bir süredir giderek kontrol edilemeyen yüksek enflasyon ile karşı karşıya. Ülkede şu anki enflasyon oranının yüzde 2000’leri bulduğu öne sürülüyor. Hükümet döviz rezervlerini neredeyse sonuna kadar tüketirken...

Venezuela’da hiperenflasyon giderek derinleşiyor. Yaşanan ekonomik kriz o kadar büyük ki bir Venezuela Bolivarı, şu anda sadece bir satoshi değerinde.

Şu anda LocalBitcoins’deki verilere göre ülkede bir Bitcoin’in fiyatı 105 milyon Bolivar civarında. Bu durum, Venezuela Bolivarı’nı satoshi ile eşitliyor. Her ikisi de yaklaşık olarak 0.00004$ değerinde.

Enflasyon oranı yüzde 2000

Venezuela’da halk bir süredir giderek kontrol edilemeyen yüksek enflasyon ile karşı karşıya. Ülkede şu anki enflasyon oranının yüzde 2000’leri bulduğu öne sürülüyor.

Hükümet döviz rezervlerini neredeyse sonuna kadar tüketirken halk, çareyi Bitcoin gibi dijital para birimlerini kullanmakta buldu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Taylan Cevapla

    Selam Kısa bir sorum olucak.
    Elimde bulunan bolivar lar ile Tr den kripto para alma şansım varmı ?

    Şimdiden teşekkür ederim.