1 haftada yüzde 3300 artan Bonk Inu 5 trilyon token yaktı

Yılbaşından hemen önce ortaya çıkan ve kısa sürede onlarca kat değerlenen Solana tabanlı Bonk Inu'da sert bir düşüş yaşanıyor. Geliştiricilerin 5 trilyon adetten fazla token yakımına gitmeleri de düşüşü şu an için önleyebilmiş değil.

Solana tabanlı “meme coin” Bonk Inu geliştiricileri, düşüş yönlü gidişatı durdurmak amacıyla kendilerine ayrılan BONK’lardan 5 trilyon adedini yaktılar. Bu yakıma rağmen ise düşüş hareketi tam anlamıyla sona ermedi.

Sert düşüş devam ediyor

1 milyon dolar değerdeki yakımla birlikte BONK token’daki toplam arzda %5’lik bir azalma oldu. Arz, yakımın ardından 94.16 trilyona düştü. Oluşturulduğu günden bu yana en yüksek fiyatına dün ulaşan ve 0,0000048 dolar olan BONK, şu anda ise 0,0000015 dolardan işlem görüyor. Token, son 24 saatte yüzde 60’tan fazla düşüş yaşadı.

Borsalar listeleme yarışına girdi

Bonk Inu’daki büyük yükselişin sebebi ise, token’ın kısa sürede kripto topluluğu içinde yayılması ve oluşan hacimden pay almak isteyen borsaların da birbirleri ardına listeleme yapmalarıydı. Huobi, Gate.io, Kucoin ve Bybit gibi büyük borsalar, BONK’un sosyal medyada ilgi görmesinin ardından token’ı listelemeye başladılar. Binance ise aynı adımı henüz atmış değil.

Dune Analytics verilerine göre Bonk’taki işlem hacmi o kadar arttı ki, “meme token”ın işlem hacmi son 3 günde Ethereum’un da üzerine çıktı. Şu anda 103 binden fazla cüzdan BONK tutuyor ve bu rakam 25 Aralık’tan bu yana yüzde 100 civarında artış anlamına geliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl